В Софіївській Борщагівці під Києвом, 18 осіб отруїлися шаурмою за три дні, двоє з них - діти.
Цю інформацію повідомляє Головне управління Держпрожспоживслужби в Київській області.
"З 01.08.2018 зареєстровано спалах захворювання гострою кишковою інфекцією, пов'язаний з вживанням шаурми. Станом на 03.08.2018 внаслідок спалаху постраждало 18 людей, у тому числі 2 дитини", – йдеться в повідомленні.
Також відомство уточнило, що всі отруєні купували шаурму в торговому павільйоні "Kabanos", який розташований на території ЖК "Львівський маєток".
Госпродпотребслужба і "Київський обласний лабораторний центр Моз України" почали санітарно-епідеміологічне розслідування.
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
"У той же час 01.08.2018 провести обстеження в повному обсязі не вдалося у зв'язку з тим, що двері павільйону були закриті. Працівник, який представився адміністратором торгових точок, в число яких входить і даний павільйон, відмовився надавати інформацію про суб'єкта господарювання", – уточнюють у прес-службі.
Так, 2 серпня, експерти викликали поліцію, щоб усвідомити, як відбувається відбір зразків харчових продуктів, змивів і води.
"За результатами проведеного обстеження на об'єкті виявлено низку порушень вимог санітарного законодавства та законодавства у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів", – підкреслили у відомстві.
З'ясувалося, що ніякої інформації про реєстрацію потужності підприємства та документів про якість та безпеку харчових продуктів в точці продажу немає. Повідомляється, що були порушені температурний режим, терміни зберігання харчових продуктів і товарне сусідство при зберіганні харчових продуктів.
Крім того, не було інформації про технологічний процес виготовлення фастфуду, температурний режим не дотримувався, так само як і санітарно-гігієнічний режим.
"Відсутня інформація про результати проходження медичного огляду персоналом; павільйон захаращений сторонніми речами тощо", – резюмували в Держспоживслужбі.
3 серпня кіоску з шаурмою вже не було, так як його знесли.
Нагадаємо, що улюблені ласощі киян виявилося нелегальним.
Також портал "Знай.uа" повідомляв про те, що шаурма поклала на лікарняні ліжка півсотні киян.