Стовпчики термометра сягають 30-градусної позначки, тож на узбережжях головних водойм Києва з початку тижня вже можна побачити десятки перших відпочиваючих. Тож Знай.ua вирішили дізнатися, на яких пляжах безпечно не тільки засмагати, а й купатися.

Кишкову паличку «напророкували» дощі

На початку травня в.о. директора Київського лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я Сергій Чумак вразив неприємною новиною – 7 із 13 перевірених місць для купання відзначилися підвищеним вмістом лактозопозитивної кишкової палички. Та, як запевняють в Комунальному підприємстві «Плесо», за кілька тижнів ситуація кардинально змінилася.

«Під час тієї перевірки проби бралися одразу після тривалого дощу – в такому стані аналізи води, взагалі, краще не брати, оскільки отримані показники будуть завищені та по суті не відповідатимуть дійсності. Виявлені тоді незначні підвищення були спростовані вже під час аналізу наступних проб, – розповідає прес-секретар КП «Плесо» Євген Кобан. – Результати дуже втішні – усі 13 міських пляжів повністю відповідають санітарним нормам».

Отже, без загрози для здоров’я можна відпочити на наступних пляжах: «Золотий», «Передмістна слобідка», «Центральний», «Молодіжний», «Дитячий», «Венеція», «Вербне», «Пуща-Водиця», «Чорторий», «Тельбін», «Райдужний», «Веселка», «Галерна».

Популярні новини зараз

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

Показати ще

«На разі ми вже маємо підписи усіх відповідних служб – паспорти готовності нині є фактично на всі пляжі, днями будуть готові і кілька останніх, залишилося лише пару бюрократичних моментів», – зауважує прес-секретар КП «Плесо» Євген Кобан.

Символічним відкриттям сезону стане масштабний захід для дітей за участю професійних рятувальників – о 10.00 на пляжі «Дитячий» відбудеться цікавий Урок безпеки з правил поведінки у воді та на узбіччі водойм.

Обережно з кліщами та щурами

Окрім очищення дна, в рамках підготовчих заходів перед початком сезону проводиться і дезінфекція зон відпочинку від кліщів та щурів, переносниками небезпечних інфекцій.

«Дератизація проводиться двічі на рік – навесні та восени. Це профілактичні заходи проти поширення гризунів, які переносять небезпечні хвороби, наприклад лептоспіроз. Щорічно в Києві діагностують 10-12 випадків цього захворювання. Підхопити інфекцію можна через ранки на тілі, ковтнувши води під час купання, а наслідки можуть бути аж до летальних», – пояснює директор КП «Профдезінфекція» Михайло Росада.

Також, вирушаючи на відпочинок, слід бути пильним поблизу зелених насаджень, де можуть «полювати» переносники кліщового бореліозу і лайм-бореліозу. При укусі кліща потрібно негайно звертатися по медичну допомогу до місцевих медпунктів.

Анна Редька