Впродовж липня-серпня цього року на столичних будинках масово почали з'являтися графіті нарко-реклами. Судячи із сучасних коментарів у соцмережах, ця тенденція спостерігається й досі. А у тому, що можна легко знайти різні види наркотиків, не виходячи з дому, Знай.ua впевнилися особисто. Інтернет рясніє відповідними пропозиціями. Тож ми вирішили з'ясувати, чи ведеться відстеження онлайн-дилерів та яке покарання загрожує розповсюджувачам, схопленим "на гарячому".

За 1,5 роки – 20 кримінальних справ

Відстеженням інтернет-простору займається відповідний підрозділ у системі Національної поліції – Департамент кіберполіції.

Втім, у межах відповідних можливостей, відстеження інтернет-простору з метою пошуку точок продажу наркотичних речовин та осіб, причетних до їх реалізації здійснюється Управлінням протидії наркозлочинності ГУ НП в м. Києві.

Популярні новини зараз

У коханні чекають справжні випробування: яким знакам зодіаку краще забути про стосунки

Попрощаєтесь зі своїм житлом? Що станеться з ухилянтами у новому законі про мобілізацію

Субсидії вам не бачити: що не враховують українці, звертаючись по допомогу

Травень буде дуже важким для українців, але 2 знакам Зодіаку пощастить: хто ці щасливчики

Показати ще

"УПН відстежуються розповсюджувачі наркотиків, що займаються збутом в он-лайн режимі, які здійснюють свою діяльність за допомогою інтернет-ресурсів: сайтів, форумів, закритих чатів в мессенджерах, – зазначає начальник Управління протидії наркозлочинності ГУ НП в м. Києві Олександр Сахно. – Наприклад, у 2017 році було задокументовано 9 кримінальних правопорушень, пов’язаних із незаконним збутом наркотичних засобів та психотропних речовин. А за 2018 рік вже 11 кримінальних правопорушень, станом на початок серпня".

Причетним до збуту наркотиків в інтернет-мережі особам загрожує покарання, передбачене відповідним Законодавством України, зокрема за ст. 307 Кримінального кодексу України.

Відповідно до норм статті "Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів", порушники караються позбавленням волі на строк від 3 без конфіскації майна до 12 років – з конфіскацією.

"Дозу" замовляли?

До відгуків про появу все нових і нових малюнків наприкінці липня почали додаватися відгуки про факти нарко-збуту в дії.

"Я живу на першому поверсі, тож добре чую, що відбувається біля входу у під’їзд. Кілька разів під вікнами сусіда лазили хлопці в капюшонах – шаруділи під підвіконням, щось там залишали. А згодом туди ж підійшов якийсь інший хлопець і хвилин 5 щось намацував в тому ж місці, постійно озираючись по сторонах. Десь за два тижні історія повторилася", – коментує Ольга, мешканка одного з будинків Дніпровського району.

Подібну інформацію розповів і мешканець Голосіївського району.

"Щовечора я зустрічаю свою доньку під парадним, намагаючись відгородити її від страшного. Ми із сусідами вже не раз бачили молодих хлопців, що нишпорять або під поштовими скриньками, або під підвіконнями між поверхами. Це ж і дурню зрозуміло, що вони там шукають. Тим паче, і зовнішність у них дуже підозріла", – каже Сергій, що мешкає по вул. Академіка Вільямса.

Серед оголошень – чимало "обманок"

Вивчаючи он-лайн простір нарко-пропозицій, можна побачити сотні позитивних відгуків та вдячних коментарів за якісний товар. Та чи завжди вони є справжніми?

"Мій знайомий так натрапив на шахраїв – відправив гроші, після чого контактуючий з ним оператор перестав відповідати на повідомлення. Вже уважно розгледівши коментарі, він помітив, що усі вони були поставлені на сайті без дати. Це – перша ознака лохотрону, бо дата і час завжди мають залишатися і проставлятися автоматично", – пише один з користувачів соцмережі Євген.

Про діяльність псевдо-дилерів відмічають і в поліції.

"Варто зазначити, що велика кількість оголошень з даного приводу є шахрайством, тобто жодного відношення до продажу наркотиків вони не мають", – підкреслює начальник Управління протидії наркозлочинності ГУ НП в м. Києві.

Як повідомив Олександр Сахно, також до УПН надходять відповідні звернення від громадян щодо можливої причетності певних сайтів до збуту наркотиків, які в подальшому перевіряються.

Відповідний запит щодо з'ясування етапів відстеження та кількості працівників, залучених до цих операцій, ми надіслали до Департаменту кіберполіції. Тож подробиці процесу відстеження онлайн-дилерів читайте у подальшому на сайті Знай.ua.