На в’їзді до Києва з боку Житомирської траси встановлять 18-метрову статую княгині Ользі.

Про це повідомив мер столиці Віталій Кличко.

Він зауважив, що на в’їзді до різних міст світу розташовані символи цих населених пунктів. Кличко зауважив, що на деяких в’їздах до столиці можна побачити лише таблички з написом назви міста.

"Тому ми вирішили встановити в'їзні знаки з символами нашого міста", -розповів мер.

Історики вважають, що княгиня Ольга правила Київською Руссю після загибелі свого чоловіка князя Ігоря з 945 до 962 року.

Варто відзначити, що раніше архітектор Михайло Хохонь представив широкій громадськості проект Меморіалу Героїв Небесної Сотні. Головним посилом тут має стати народна боротьба і сплеск гніву українців, вираженого лаконічними методами.

Популярні новини зараз

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Показати ще

За основу була взята територія квадратної форми, яка покликана символізувати Майдан. Там збираються розмістити весь меморіал, який повинен, за задумом авторів, символізувати Україну. Вже від нього будуть виходити символічні промені з найважливішими датами Революції Гідності. Якщо ці ключові для українського народу дні не було зафіксовано жертв, то тоді лучки будуть закінчуватися ліхтарями.

З іншого боку відходячі промені будуть закриті щитами, виготовленими на основі базальтової кам'яної породи. На них спеціалісти висічуть портрети тих, хто поліг геройською смертю. Щоб додати більше символізму, планується стилізувати портрети під отвори від куль.

Кожен щит додатково оснастять QR-кодом, щоб всі відвідувачі меморіалу змогли прочитати відповідну символу історичну зведення.

Позаду пам'ятника планують створити музей, а в передній частині експерти збираються встановити майданчик, призначену для відпочинку та проведення пам'ятних культурних заходів. Заключними штрихами стануть доріжки, зелена зона та реконструкція старого фонтану.

Передбачається, що меморіал отримає трохи змінений вигляд у нічний час. У темний час доби сприйняття буде посилюватися вбудованим освітленням. Подібне доповнення покликане символізувати вигляд Майдану під час Революції Гідності. В центрі меморіалу пропонують влаштувати ліхтар, який світлом в небо нагадає про відліт героїв.

Додамо, що цей проект Меморіалу Героїв Небесної Сотні для Сихова від архітекторів Михайла Хохонь і Петра Свистуна погодив "Комітет пам'яті українських героїв" в жовтні 2017 року.

Спочатку ідея будівництва пам'ятника виникла в травні 2014 року, а за детальну реалізацію взялися з жовтня 2014, після того як був створений відповідний комітет у Львові. Після тривалого обговорення, архітектори вирішили розташувати пам'ятник у сквері біля кінотеатру імені Довженка на Сихові.

Меч Святослава виловлений в Дніпрі.Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що пам'ятник Леніна продадуть з молотка.