За останні кілька років декомунізації в Києві перейменували десятки вулиць та скверів, змінили назви станції метро та зникла низка пам’ятників. Втім багто людей до нових назв так і не змогли звикнути.

Давайте згадаємо назви, яких більше немає, проте вони й досі на язиках у багатьох корінних мешканців столиці.

Найдивніша зупинка

Якби довелося давати приз за найдивнішу назву, то у Києві по праву вона б дісталась зупинці на Троєщині, яка в недалекому минулому носила назву на честь проспекту Маяковського. Тепер же гучномовець в автобусах називає цю зупинку "Храм на честь ікони Божої Матері "Всецариця".

Жителів масиву перейменування не влаштувало до такої міри, що вони навіть створили петицію з вимогою повернути зупинці колишня назва. Мовляв, просити водія маршрутки зупинити "на Всецарице", "на храмі" або на "іконі" незручно і дивно. Крім того, ніякого видатного храму поруч із зупинкою немає: тільки кіоск і невелика дерев'яна церква.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Показати ще

Міст

Раніше Московський міст тепер слід називати Північним. До цієї назви також ще не звикло більшість водіїв.

Метро

На карті столичної підземки зявилась у нова назва популярної станції. 2Петрівка" стала "Почайною". Поки що рідко можна почути цю назву з уст пасажирів, так у самому метро оголошують ще стару станцію.

Парк

Якщо друзі запросили вас на пікнік до парку "Муромець", не думайте, що вас покликали в подорож у часі в Київську Русь. Це старий добрий і непогано облаштований після ремонту парк Дружби народів, просто з новою назвою. Його парку дали на честь назви острова Муромець, на якому той перебуває. До речі, табличку на вході вже змінили.

Вулиця

Вулиця, чия назва стало чимось більшим, ніж просто позначенням адреси. Вулиця Щорса знайома багатьом студентам, адже всі знають, що на Щорса знаходиться університет Поплавського, що вона розташована поруч з метро "Печерська". і що тут є затишні дворики, де студенти прогулюють пари, а офісні працівники виходять відпочити на лавці з кавою. З 2015 року вулиця замість імені радянського військового діяча Миколи Щорса носить ім'я діяча українського націоналістичного руху Євгена Коновальця. Проте, багато хто до цих пір продовжують використовувати стару назву.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", на кричущу нерівність, про яку всі знають та говорять вкрай рідко, нещодавно звернув увагу на своїй сторінці у Facebook український гуморист Сергій Притула. Декомунізація для обраних довела його до сказу.