Глава Київської поліції розповів, що підпалювали радикали
Як виявилося, на Лисій горі в Києві спалили зовсім не табір ромів.
Цю інформацію уточнив Андрій Крищенко, голова київської поліції, пише "Політека".
Як говорить Крищенко, активісти спалювали не табір ромів, а сміття, що ті після себе залишили. Крім того, глава поліції зазначив, що масовий наплив ромів був спровокований поминальними днями, зараз вони поїхали.
"Про Лису гору. Туди неодноразово виходили поліцейські з представниками служб у справах неповнолітніх. У цих таборах є діти, і їм не забезпечується достатньо умов, так що проводилася ця робота. Велика частина цих ромів приїхала на поминальні дні, і вони поїхали. Так, вони залишили після себе багато сміття, але це сміття спалили", — підкреслив Крищенко.
За словами голови київської поліції, до правоохоронних органів не надійшло жодної скарги на побої або насильство.
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
"У нас немає жодної скарги ромів на побої або насильство. І, наскільки я знаю, під час цього суботника, коли спалювали сміття, були присутні представники райадміністрації і були пожежники", — зазначив Крищенко.
Більш того, він запевнив, що правоохоронці не допустять, щоб хтось розганяв тимчасові поселення ромів, за умови, що їх мешканці не порушують закони.
Також портал повідомляв про те, що в Києві під час погрому і спалення табору ромів на Лисій горі поліція порадила постраждалим виїхати з міста. Крім цього, правоохоронці заперечують факт заяви про злочин, повідомляють на офіційному сайті правозахисної організації Amnesty International.
"Принаймні один з ромів викликав поліцію і дочекався приїзду патрульного автомобіля. Поки роми ховалися біля гаражів, співробітники поліції підійшли до їхнього табору, де виявили гарячі намети. Повернувшись до ромів, співробітники поліції повідомили їм, що все горить, і порадили швидше їхати з Києва. Наступного дня поліція заявила, що до них не надходили заяви з приводу погрому, і, відповідно, вони не можуть прокоментувати інцидент", ― заявили в Amnesty International Ukraine.