У Київській області затримали дев'ятьох співробітників колекторської фірми, які, за словами правоохоронців, із застосуванням фізичної сили спробували заволодіти будинком місцевої жительки.
Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив прес-секретар Генпрокуратури Андрій Лисенко.
Інцидент трапився в селі Неграші Києво-Святошинського району.
За версією прокуратури, 28 березня дев'ятеро чоловіків увірвалися в приватний будинок, застосувавши фізичну силу, вивели на вулицю 11-річну дочку господині, змінили замки на вхідних дверях і забарикадувалися всередині. Зловмисники були затримані, їм повідомлено про підозру у вчиненні кримінального злочину, передбаченого ч. 3 ст. 187 (розбій, поєднаний з проникненням у житло) КК.
Прокуратура направила до суду клопотання про обрання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
"Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Зловмисникам загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Варто відзначити, що раніше франківський підприємець Ростислав Шпук поділився в мережі неприємним досвідом взаємодії з А-Банком.
У цьому банку він відкрив картку для інвалідних нарахувань. За обслуговування картки банк за кілька місяців нарахував 80 грн. Сервісу автоматичного списування таких нарахувань, як виявилося, цей банк не має. Тож 80 грн зарахували як борг. Відтак банк взявся "вибивати" гроші з клієнта.
Банківські колектори почали тероризувати не лише підприємця, а й його родину, зокрема 76-річну маму. Систематично дзвонили на домашній телефон з погрозами. Попереджали про опис і арешт майна, але що йдеться про 80 грн – умовчували.
Потім дзвінки почали підкріплюватись погрозливими паперовими листами.
Після котрогось із чергових дзвінків, розповідає Ростислав Шпук, він звернувся до банку:
"Оскільки я говорив найголосніше, головна працівниця відділення зглянулась, сказала що не має на чудовисько з телефону прямого впливу, бо воно породжене, запущене і некероване. І взялась впливати посередством фінансових маніпуляцій, десь там все виправила, і 87 незрозумілих грн тією ж моєю карткою таки погасила. Натомість видала мені паперову подяку за співпрацю, де написано "Сподіваємось, що ви повною мірою оцінили переваги та вигоди співпраці з нашим банком!"
Та навіть після того, як гроші були сплачені, колектори не зупинилися.
Через тиждень родина отримала листа з А-Банку, до якого додавалася копія заяви на ім’я обласного прокурора "Про вчинення злочину", де було сказано, що підприємець ухиляється від зустрічей і "Є підозра вважати, що ним було надано завідомо неправдиві дані про свої прибутки та місце роботи, некоректно вказано телефони та інші дані, а кошти в кредит було отримано без мети їх повернення…"
Банк просив "вжити заходів" до Ростислава Шпука, "який шляхом обману заволодів коштами, чим заподіяв шкоду на суму 87 грн", та відкрити кримінальне провадження. Та клопотав до слідчого судді про застосування до підприємця запобіжного заходу – домашнього арешту.
"Тобто чудовисько далі не відпускає, його зупинити неможливо, поки воно не відремигає своє вам в лице пережованими грошима, не доведе боротьбу за клієнта від противного, чи то лукавого, поза логікою, поза філософією – до повного повалення клієнта. Тому, якщо не хочете бути злочинцем "за списком", або погано переносите хамство і не здатні виробити в собі толерантності до телефонного тероризму й наклепу, або не хочете, щоб вашим батькам дихали по вечорам в трубку порноактори А-Банку, не ходіть в цей банк. Не підживлюйте жлоба", – звернувся до спільноти підприємець.
Як зупинити колекторів?