Можемо посперечатися, що навіть якщо ви обійшли околиці Києва уздовж і в поперек, ще є місця культурного дозвілля, про які невідомо навіть вам. Про такі "таємні" містечка розповіли на bit.ua.
Software and Computer Museum
Де: вул. Саксаганського, 40/85, БЦ "ДНК"
Перший Software and Computer Museum відкрився в Харкові, а через кілька років його засновники створили філію і в Києві. В експозиції столичного музею представлені понад 100 раритетних комп'ютерів, мобільних телефонів, ігрових консолей і роботів, починаючи з 1960-х. Серед них - перший серійний ПК Apple II, перші в світі планшет MassagePad і ноутбук Toshiba T1100 Plus. Музей відкритий щодня, крім неділі, а вхід на експозицію вільний.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Музей СБУ
Де: вул. Володимирська, 35
Незважаючи на те, що цей музей досить підпільний, а щоб подивитися його експозицію, треба отримати спеціальний дозвіл, в ньому зібрана досить цікава колекція. Наприклад, справжній двокілограмовий пакет з героїном, різні предмети, в яких ховали наркотики, фальшиві гроші, які важко відрізнити від справжніх, і записки ув'язнених. Також в цьому музеї вам розкажуть подробиці злочинів відомих бандитів і покажуть їх фотографії.
Музей метрополітену
Де: просп. Перемоги, 35
Музей, розташований в будівлі КПІ, відкрили в 2000 році. Він складається з трьох залів, в яких можна дізнатися про історію столичної підземки. Тут можна побачити архівні фотографії, макети, жетони різних років і навіть особисті речі машиніста поїзда. Музей працює в будні дні з 10:00 до 17:00. Якщо зберете компанію з 10 чоловік, вам проведуть безкоштовну екскурсію по експозиції.
Музей телебачення
Де: вул. Мельникова, 42
У цьому музеї, розташованому в тому самому "Олівці", можна побачити всі таємниці телевиробництва, до того ж не тільки сучасного. Тут виставлені раритетні професійні камери, на які знімали перші телепередачі, і телевізори, по яких їх показували. Один із залів музею зроблений у вигляді першої телестудії, яка працювала в 1950-х. Також тут обладнано знімальний майданчик, де можна спробувати себе в ролі ведучого.
Музей хліба
Де: вул. Вишгородська, 19
"Хліб всьому голова", - вчили нас в дитинстві. Ну і як в країні пшеничних полів і хліборобів же не бути музею, присвяченого цьому мучному продукту. Тут вам розкажуть, з чого випікали хліб за часів війни, як міксувати різні зерна, щоб вивести нові сорти хліба. Крім українських видів буханок, в музеї представлені зразки національного хліба різних народів - Франції, Грузії, Латвії, Литви та інших країн. Працює Музей хліба в будні дні з 10 до 18.
Музей непотрібних речей
Де: вул. Євгена Маланюка, 112
Музей непотрібних речей знаходиться на території заводу по переробці вторинної сировини "Київміськвторресурси". Дивно, що експонати для цього музею почали збирати ще за часів Другої світової війни. На сьогоднішній день в його колекції - старі пилососи, праски, фени, самовари, програвачі та інші предмети побуту старого зразка. Крім того, там є справжнісінький набір інструментів для катувань і переносна перукарня. Основна частина експозиції розміщена в приміщенні музею, а деякі експонати виставлені прямо на ганку будівлі. Відвідати Музей вторсировини можна щодня, крім неділі. Вхід безкоштовний.
Музей каналізації
Де: Харківське шосе, 50 А
У цьому музеї можна дізнатися все про каналізаційній системі в Києві - від першої, побудованої в 1894 році, до сучасної, яка працює в місті зараз. У залах музею можна побачити зразки перших київських труб, архівні знімки і навіть макет каналізації в натуральну величину. Крім того, вам покажуть, як були влаштовані перші в світі водопровідні системи в стародавній Греції і Римі. Потрапити в музей можна тільки за попереднім записом.
Музей історії автомобіля
Де: бульвар Тараса Шевченка, 1 Б
Цей музей відкрили учасники "Київського клубу колекціонерів", чиє зібрання налічує більше п'яти тисяч експонатів, багато з яких були створені вручну. Тут можна побачити міні-версії "Кадилака" Елвіса Преслі, "Лінкольна" Кеннеді, "Мерседеса" Гітлера і Ленінського "Броневичка". Також в експозиції представлені моделі автомобілів героїв відомих фільмів - "Хрещений батько", "Обличчя зі шрамом" і "Форсаж", а також машин Джеймса Бонда і Бетмена. Музей працює щодня, крім понеділка. Ціна квитка - 15 грн.
Нагадаємо, європейські експерти підрахували вартість життя в Києві.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, чим Польща може здивувати туристів.
Також "Знай.ua" писав, що вже у вересні українці подорожуватимуть за кордон поїздом "чотирьох столиць".