Від 24 лютого 2022 року минуло 2 роки, а тому час розібратись, як працюють банки зараз.

Графік роботи відділень

Станом на січень 2024 року, в Україні працює 67 банків. За 2 роки війни діяльність припинили всього 4 фінустанови. Що стосується роботи відділень, то більшість банків перейшла на довоєнні графіки — з 09:00 до 18:00. Звичайно, філії на окупованих територіях перестали працювати, як і в містах, де ведуться бойові дії. В регіонах, де ситуація може змінюватись (Харків, Херсон, Дружківка, Краматорськ та інші міста), відділення, як правило, зачиняються раніше (о 15-17 годині дня). Під час оголошення повітряної тривоги в місті чи населеному пункті відділення банків зачиняються.

Наприклад, акціонерний Банк «Південний» продовжив роботу під час воєнного стану: відділення доступні в більшості міст України, і майже всі з них працюють за звичайним графіком. Крім цього, НБУ вже п'ятий рік поспіль визначає банк системно важливим банком України.

Розрахунки та ліміти

Одразу після початку повномасштабної війни НБУ ввів певні обмеження задля утримання економіки та валюти всередині країни. Наразі діють такі ліміти на операції з картковими рахунками:

  • Зняття готівки — 100 тисяч грн на добу;
  • Розрахунки за кордоном — 100 тисяч грн на місяць;
  • Зняття валюти за кордоном з гривневих карток — 100 тисяч грн на місяць;
  • Зняття гривні за кордоном — 12,5 тисяч грн на тиждень.

Популярные статьи сейчас

Проверьте свой "Резерв+": кому срочно нужно в ТЦК

Массово заражаются и дети, и взрослые: опасная болезнь "косит" всех из-за жары

Платить за электроэнергию нужно по-новому: поставщик услуг предупредил потребителей

Украинцы смогут насладиться светом: энергетики дают оптимистический прогноз

Показать еще

Наразі все ще заборонені перекази з гривневих карток українських банків на картки іноземних банків. Крім цього, українці не можуть і поповнювати/виводити кошти з криптовалютних рахунків та електронних гаманців (Revolut, Wise тощо) через гривневі картки.

Кредити

Кредитні канікули, які були запроваджені майже всіма банками для всіх без виключення боржників, вже закінчились. Зараз фінансові устави пропонують позичальникам послуги реструктуризацію боргу та пільгові періоди, протягом яких відсотки за користування кредитом не нараховуються (за кредитними картками). Деякі банки вже почали видавати нові кредити, а ось деякі й досі не відновили ці послуги, а працюють лише з поточними боргами та боржниками.