За понад рік повномасштабної війни громадська організація Help People евакуювала з Херсонщини, Харківщини, Миколаївщини, Запоріжжя, Донбасу та інших регіонів 20 тисяч людей, серед яких – майже 2800 дітей. Фактично, за час вторгнення кожна п’ята людина в Україні евакуйована силами ГО. Активісти врятували близько тисячі домашніх улюбленців. Нині організація також займається поверненням примусово депортованих до росії українських дітей.

Історія організації почалась 24 лютого 2022 року. Тоді кілька підприємців вирішили об’єднатись, щоб допомогти людям виїхати у безпечні місця, знайти там прихисток, їжу та речі першої потреби. Евакуацію проводили власним транспортом. На пальне, придбання продуктів і речей донатили небайдужі.

«До повномасштабної війни я займався бізнесом з доставки автомобілів з-за кордону, інвестиціями у криптовалюту, яхтингом в рамках клубу для підприємців. На власних авто-майданчиках компанії Імпорткарс було чимало машин – власних та клієнтських. І вже в перші години наступу було прийнято рішення залучити їх до евакуації людей. А власну квартиру у селі Гатне, що неподалік Києва, я надав для тимчасового прихистку тих, хто очікував на виїзд зі столиці єдиним безпечним на той час маршрутом – Одеською трасою. Так, за перший тиждень вторгнення нам вдалося евакуювати сотні мешканців гарячих точок, а за весь час діяльності ця цифра сягнула 20 тисяч. І ми продовжуємо роботу щодня», - розповідає голова ГО Help People Олексій Воронін.

Популярные статьи сейчас

Вокруг владимира путина начались споры и он вынужден идти на уступки: "Мы понимаем, что там происходит"

Готовьте 600 гривен: кому из водителей нужно срочно посетить сервисный центр МВД

Первая Леди Елена Зеленская была "ранена" после прилета в США: во время выступления президента в ООН все было видно

Украинцам назвали суммы будущих пенсий: с минимальной и средней зарплатой

Показать еще

З першого дня роботи члени ГО вивозили людей із найгарячіших точок, через ворожі блокпости, під обстрілами, постійно ризикуючи власними життями. Зокрема, команда Help People працювала над вивезенням людей з окупованого Маріуполя. У квітні 2022 року, коли було відкрито перший “зелений коридор” з міста, чотирьох водіїв Help People, які їхати в загальній групі з 10 волонтерів, намагалися змусити переправити автобуси у рф. Після відмови транспорт вилучили, а всі водії потрапили у полон, де провели понад 100 днів.

Попри всі небезпеки, робота продовжилась. Адже тисячі людей і зараз потребують евакуації та допомоги. За понад рік існування організації її роботу систематизували та налагодили: вибудували чітку операційну діяльність, закупили автобуси, підібрали постійний персонал. Окрім того, збудували в Дніпрі хаб з СТО, автостоянкою, складом та будинками тимчасового перебування.

Наразі Help People – це потужна некомерційна громадська організація, яка об’єднала професіоналів із різних системних бізнесів задля впровадження їх досвіду у сфери евакуації, логістики, гуманітарної допомоги, розселення та будівництва. Сьогодні команда ГО складається з 44 осіб, серед яких водії евакуаційних та гуманітарних рейсів, працівники call центру, механіки СТО, організаційні менеджери та логісти.

Зараз учасники Help People евакуюють 250-350 людей на тиждень. Вартість евакуації 1 людини з прифронтових та деокупованих територій становить приблизно $35, з окупованих — близько $224. Разом з тим, для того, щоб повернути українську дитину, яку незаконно вивезли до росії, доведеться залучити понад $3 тисячі. Отже, для безперебійної роботи команди, організація потребує постійного надходження коштів. Нині роботу ГО забезпечують фонди NOVA UKRAINE, LIBER ECO, Vehicles of Light, USAID, AURELIUS, The German Marchall Fund of the US, приватні донори – філантропи з США, знайомі Олексія, його оточення з колишніх місць праці ЕПАМ Системс, бізнес оточення партнерів та колишніх конкурентів в автосфері тощо. Проте цього недостатньо, щоб покрити всі запити на евакуацію.

Наразі команда готується до звільнення окупованих районів та роботи на цих територіях з надання гуманітарної допомоги та евакуації.