Через те, що Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України не видає іноземним постачальникам сірчаної кислоти спеціальну ліцензію на імпорт, промислові підприємства опинилися на межі зупинки.

Про це йдеться йдеться у відкритому листі керівництва підприємства "Дніпровський коксохімічний завод" на адресу президента України Володимира Зеленського та прем'єр-міністра Дениса Шмигаля.

Підприємство закликало президента і прем'єра скасувати квоти на імпорт сірчаної кислоти, а також розібратися в ситуації, яку створило на ринку Мінекономрозвитку. "Іноземні постачальники сірчаної кислоти не можуть отримати вчасно спеціальну ліцензію на імпорт через те, що Мінекономрозвитку затягує процес видачі зазначеного документа», - сказано в листі.

Як вказують на підприємстві, зараз на ринку сірчаної кислоти в Україні спостерігається значний дефіцит, який може привести до зупинки підприємств в цілій області, так як сірчана кислота незамінна в технології виробництва коксохімічної продукції.

"Незаплановані виробничі простої, на жаль, супроводжуються скороченням виручки і зростанням витрат. А як наслідок-скороченням прибутку, податкових відрахувань до бюджету і витрат на соціальні проекти», - підкреслюється в листі.

Популярні новини зараз

Микола Тищенко спробував розмінувати авто палицею, українці попадали від сміху: "УБД забезпечено, Тор Лякливий"

Чому Писаренко і Нікішин з "Дизель Студіо" поїхали розважати росіян, Танкович все пояснив: "Дуже банально, потрібно..."

Головне за 1 жовтня: переведення годинників у неділю, ЗСУ в Криму та дата перемоги України, правда про розлучення Дорофєєвої і Дантеса

Чи буде Україна переходити на зимовий час у жовтні: громадянам пояснили, чи зміниться щось у 2022 році

Показати ще

Полегшити ситуацію можна за допомогою 6-ти цистерн, які прибули на українську митницю 12 листопада. Але через те, що МЕРТ не виконує свої посадові обов'язки, у імпортерів відсутні спеціальні ліцензії. А відповідно, розмитнити кислоту неможливо, - вказують на підприємстві.

«Ми просимо вас доручити МЕРТ прискорити видачу спеціальних ліцензій імпортерам. А також

розглянути Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі питання скасування рішення імпортних квот на сірчану кислоту», - йдеться в листі.

Як відомо, Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі Мінекономрозвитку ввела квоти на постачання сірчаної кислоти "для захисту вітчизняного виробника" ще у вересні 2018 року. В результаті введення обмежень ціни на сірчану кислоту зросли майже в два рази, а підприємства-споживачі опинилися в заручниках у посередників, "які зривають поставки і диктують економічно необґрунтовані умови".

Раніше голова об'єднання "Укрметалургпром" Олександр Каленков заявляв, що міністр економрозвитку Ігор Петрашко "повністю ігнорує корупційну схему, яка існує на ринку сірчаної кислоти".