Україна залишається небезпечною територією для політичних біженців з сусідніх Росії та Білорусі. Причина – на восьмому році війни в державі на усіх рівнях спокійно діє агентурна мережа країни агресора, і, схоже, режиму Лукашенка. Таку думку в ефірі 4-го каналувисловив політичний експерт Андрій Вігірінський.

Ймовірне убивство голови "Білоруського дому в Україні" Віталія Шишова – це ще одне підтвердження беззубості українських спецслужб у протидії московській та мінській агентурі.

"Всі пов’язують це з політичною діяльністю, з його громадською діяльністю, режимом Лукашенка. Пан Саакашвіллі на одному з ефірів сказав: "В кожному державному органі знаходиться той чи інший вид іноземного агента", – вказує Вігірінський.

Шишов перед смертю застерігав, що за ним ведеться спостереження. І українські правоохоронці мали б ретельніше вивчати такі сигнали, аби попередити злочин. Так само спецслужби мають більш радикально реагувати на сигнали, які надходять з регіонів, особливо прифронтових, де потужні позиції за сприяння місцевої влади, має Російська православна церква в Україні, яка також є агентом впливу та пропаганди країни-агресора.

"Нещодавно на одному з телеканалів вийшло розслідування, яке стосується російських агентів, які працюють через Православну церкву Московського патріархату. І там акцентовано зроблено увагу на панові Філатові у місті Дніпро. І мова про те, що якщо ми в період Петра Олексійовича розглядали РПЦ як форму впливу на свідомість українців, форму пропаганди, форму агентурної роботи, то скоріше всього, державні службовці повинні також перевірятись, яким чином вони комунікують з цією структурою", – наголошує Вігірінський.

Популярні новини зараз

Найдешевший спосіб обігріти оселю без опалення та світла: обійдеться менш ніж у 20 грн

Чи повториться в Україні рекордна кількість обстрілів: припущення експертів

Курс долара у 2023 році по 50 грн - міф чи реальність - відповідь експерта

Як приготувати котлети без грама м'яса: ніхто навіть не здогадається

Показати ще

Експерт нагадав, що той таки Філатов має церковні нагороди від Патріарха Кіріла, був старостою храму Московського патріархату в Дніпрі. І небезпека у тому, що зараз Філатов, який має тісні зв’язки з агентурною мережею Путіна в Україні, залучений до формування державної політики на регіональному рівні – через Конгрес місцевих та регіональних влад.

Нагадаємо, нещодавно журналісти проекту Україна Selfie в ефірі 24-го каналу розповіли, що Філатов, який 2015-го прийшов до влади у Дніпрі на патріотичній риториці, за кілька років до обрання отримав грамоту з рук Патріарха Кіріла. У документальному фільмі глядачам показали унікальні архівні кадри, як Патріарх Кіріл нагороджує Філатова і його тоді ще близького товариша Олександра Вілкула відзнаками – "за самовіддану працю на благо Російської Православної Церкви".