Яких змін чекати батькам?

Сьогоднішнє позачергове пленарне засідання Парламенту, що розпочалося 30 березня о 14.00, позначилося одразу кількома важливими рішеннями. Одним з них стало прийняття в цілому законопроекту № 5064 про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" щодо надання допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами та ефективного використання бюджетних коштів при фінансуванні одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка".

Верховна Рада - фото з Фейсбук (В.Рубльов)

Монетизація і "бебі-бокси"

За словами Голови підкомітету з питань адміністративних послуг та адміністративних процедур Лариси Білозір, розмір фінансування одного "бебі-боксу" буде збільшено до 7500 грн.

Також, за бажанням, батьки зможуть монетизувати цю суму, відмовившись від "пакунку малюка".

"Сьогодні батьки мають право монетизувати, відкрити карточку і отримати 5 тис грн замість пакунка і отоваритися в місцевих магазинах. Цей законопроект нам дуже потрібний. 5 тисяч не є аналогом пакунка, який насправді в 1,5 рази дорожче. Це дасть можливість батькам на 7,5 тисяч купувати те, що вони хочуть", - повідомляє нардеп Лариса Білозір.

Популярні новини зараз

Допомога від ООН: для українців зробили важливе уточнення, як треба оформлювати

Картопля по 124 гривні: українців шокували елітною бульбою у супермаркетах

Цінували за практичність навіть за океаном: як виглядав експортний варіант легендарної "Таврії"

Частина воїнів ЗСУ може опинитися у в'язниці, але причина зрозуміла: пояснення адвоката

Показати ще

Верховна Рада - фото ВРУ

Що в Законі та які "підводні камені"?

Деталі пояснені в положеннях законопроекту.

"Для організації бюджетного фінансування вартість одноразової натуральної допомоги, "пакунок малюка" становить 3 розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановленого законом на 1 січня відповідного року, та не зараховується до розміру допомоги, передбаченої частиною першою цієї статті", - йдеться в положеннях документа.

Законопроект № 5064 - скріншот

Втым, як раз саме посилання на січневий рівень мінімального прожиткового мінімуму, на думку парламентарів, є неправильним.

Верховна Рада - фото ВРУ

"Статтею 7 Закону України про бюджет передбачено чітке встановлення прожиткового мінімуму тричі на рік: 1 січня, 1 липня і 1 грудня. Якщо ми затвердимо такий розмір "пакунку малюка", то ми однозначно скоротимо видатки на закупки тим дітям, що народжуватимуться після 1 січня. Тому давайте заставляти Уряд працювати, бо саме Мінсоцполітики має, якщо потрібно, раз на квартал проводити тендери, але щоб матері не втрачали кошти на дані закупівлі", - зазначає заступник члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі Сергій Євтушок.

Пакунок малюка, фото - Ukrainianwall.com

В результаті, законопроект № 5064 був прийнятий в цілому – "за" проголосувало 307 народних депутатів.

Згідно з положеннями документу, цей Закон набирає чинності та вводиться в дію з дня, наступного за днем його опублікування.

Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.