Можна знайти дуже багато порад щодо "подовження" роботи мобільних телефонів. Це правда, можна обмежити споживання енергії на Android-телефоні різними способами.

Для наших читачів було зібрано непотрібні (у критичній ситуації) функції, якими можна пожертвувати. Читайте нижче, що рекомендовано вимкнути, видалити або обмежити.

Android Q

Ресурсомісткі програми

Перший і найважливіший крок щодо економії заряду мобільного пристрою – обмеження програм, які споживають найбільшу кількість системних ресурсів. Саме вони нещадно розряджають ваш смартфон.

Виявити такі програми можна в меню Батарея у вікні Витрата заряду. Якщо у списку фігурують програми, які не становлять практичної цінності – їх краще видалити. В іншому випадку можна або примусово призупинити виконання ненажерливих програм, або замінити їх менш ресурсомісткими альтернативними рішеннями.

Популярні новини зараз

Повістка на двері та призов резерву: як в Україні проходить нова хвиля мобілізації

"Як завжди...": українці з картами "Ощадбанку" отримали прострочки по комуналці, немає сил терпіти

За яку копійчану монету можна отримати 8000 грн: треба знати маленький секрет

Гаманці пенсіонерів стануть "пухлішими": хто отримає велику надбавку в 2023 році

Показати ще

Наприклад, замість встановлених чи не кожному смартфоні нативних клієнтів WhatsApp і Telegram можна використовувати веб-версії месенджерів, що займають менше пам'яті.

Фонові процеси

Сучасні версії Android дозволяють вручну регулювати витрати заряду акумулятора для програм, що працюють у фоновому режимі. Щоб отримати доступ до цієї настройки, необхідно зробити довгий тап (натиснути і утримувати протягом кількох секунд) по ярлику вибраної програми і потім простежити в меню "Про програму → Батарея → Керування витратою заряду".

На вибір доступні три варіанти: "Без обмежень", "З оптимізацією", "Обмежено".

Останній дозволяє досягти максимальної економії енергії, проте використовувати його потрібно з розумом, оскільки самостійне втручання у системні процеси може порушити стабільну роботу програм.

смартфон Samsung

Повідомлення

Практично всі програми люблять виводити на екран сповіщення. Особливо це стосується месенджерів, програм служби доставки та ігрових сервісів. Здебільшого вони розсилають банальний спам, регулярний перегляд та видалення якого також негативно позначається на автономності роботи пристрою.

Виправити ситуацію можна лише завдяки одному перемикачу - "Не турбувати". Він переводить смартфон у режим "без повідомлень", проте це означає, що ви не почуєте, коли до вас телефонують, адже смартфон також не вібруватиме. У той же час цей режим можна гнучко налаштувати, додавши контакти та сповіщення, яким можна відображати, щоб ви могли відреагувати на найважливіші.

Функція адаптивної батареї

Операційна система Android, починаючи з 9 версії, має режим адаптивного використання батареї, що дозволяє обмежити витрачання ресурсів акумулятора для програм, що рідко запускаються.

Особливістю функції Adaptive Battery є алгоритм машинного навчання, який аналізує звички користувача під час роботи зі встановленим на смартфоні софтом і на основі зібраної інформації формує пріоритети доступу додатків і фонових процесів до системних ресурсів.

Простіше кажучи, Android розуміє, які програми запускаються користувачем частіше, і намагається витрачати батарею насамперед на них. Рекомендуємо не залишати функцію Adaptive Battery без уваги - вона дійсно працює, а активувати її можна в налаштуваннях операційної системи.

Служба печаток

Ще один дієвий спосіб економії обчислювальних ресурсів та заряду смартфона – деактивація системних сервісів, що функціонують вхолосту, до яких належить служба друку. Мало хто використовує Android-гаджети разом із принтерами, тому згадану службу можна сміливо відключити у налаштуваннях операційної системи. Це можна зробити в меню "Підключені пристрої → Установки з'єднання → Друк → Служба друку за замовчуванням".

Google: скрін пошукового рядка

Обмін даними з Google

Разом зі службою друку правильним буде пустити під ніж ще один системний сервіс, який відповідає за збір різних діагностичних даних та їхнє подальше пересилання в Google. Це звільнить нехай і незначні, але все ж таки не марні ресурси смартфона.

Повзунок для вимкнення діагностичних даних розташований у налаштуваннях операційної системи, у меню "Конфіденційність → Додатково → Використання та діагностика".

Геолокація

У своїй роботі мобільні програми нерідко звертаються до геолокаційних служб Android і використовують відомості про місцезнаходження користувача. Заблокувати звернення до служб геолокації можна в налаштуваннях системи, це допоможе заощадити батарею.

У меню "Розташування → Доступ до геоданих" виберіть програми, яким потрібно обмежити доступ до геоданих та натисніть "Доступ заборонено", для програми карт або навігації можна залишити "Дозволено лише при використанні".

Історія розташування

Служби геолокації активно використовують не лише сторонні програми, а й вбудовані в Android сервіси Google. За словами компанії, робиться це з метою персоналізації досвіду користувача і демонстрації власнику смартфона рекомендацій з урахуванням відвіданих місць. Звучить красиво, але коли стоїть питання заощадження акумулятора, є сенс пожертвувати цією функцією і відключити вбудований в систему трекер.

Для цього слід відкрити налаштування пристрою і потім пройти в меню "Розташування → Додатково → Історія розташування → Відстеження дій".

Фоновий пошук мереж Wi-Fi та пристроїв Bluetooth

Для підвищення точності позиціонування на місцевості Android використовує не тільки модулі GPS, A-GPS, ГЛОНАСС, BeiDou, Galileo та інформацію про розташування стільникових антен, але й дані про точки доступу Wi-Fi та пристрої Bluetooth поблизу. Причому в останньому випадку пошук мереж Wi-Fi та Bluetooth-маяків (такі часто використовуються для відстеження переміщень покупців у великих торгових центрах та маркетингових досліджень) здійснюється автоматично навіть у тому випадку, якщо відповідні модулі вимкнені користувачем.

Якщо економія заряду батареї важливіша за якість роботи геолокаційних служб, то цю функцію краще вимкнути. Зробити це можна в налаштуваннях системи, в меню "Місце → Пошук мереж Wi-Fi та пристроїв Bluetooth".

Нагадаємо, ці три продукти здатні "вбити" всю плісняву в будинку: магазинна хімія навіть не знадобиться.

Раніше повідомлялося, що незвичайні лайфхаки для прикраси будинку до Нового року: свято заграє новими фарбами.

Також, як вдома зберегти інтернет, якщо є провід: цей спосіб допоможе, але є одна умова.