Для всіх наших читачів, які з великою відповідальністю ставляться до платіж за комунальні послуги, є дуже важливою новиною. Багато хто пам'ятає, що ціни на блакитне паливо "заморожені" і на інші тарифи теж поки що діють довоєнні тарифи. Однак існує ймовірність, що деякі споживачі незабаром можуть платити за доставку газу більше.
Про це вирішили нагадати представники компанії "Нафтогаз" у соціальних мережах.
Сам собою газовий рік відрізняється від звичного календарного своїми тимчасовими рамками. Вважають його від старту одного опалювального сезону до початку іншого. Іншими словами, зараз для нас попередній газовий рік – це проміжок часу з 1 жовтня 2021 року по 30 вересня 2022 року.
За цей період і вважається сумарний обсяг спожитого блакитного палива, потім ділять на 12. У результаті виходить розмір газу, який споживає домогосподарство протягом місяця.
Українська ППО знайшла "протиотруту" від іранських "Шахедів", у Залужного заспокоїли населення: "За ними полюють"
Українкам виплатять по 250 тисяч, щоб вони повернулися додому: чоловікам цього не світить
Гроші видно, але не можна зняти: клієнти Ощадбанку зіткнулися з проблемами, кошти просто "зависли"
Що зміниться, якщо постійно пити воду з лимоном: експеримент здивує всіх
Насамкінець результат множать на тариф за розподіл газу (у кожного облгазу він свій) і отримують абонплату за газ. Цю суму домогосподарство платитиме 2023 року щомісяця.
І ось тут може виявитися, що порівняно з минулорічною нинішня абонлата неабияк підросла, причому за незмінного тарифу на розподіл. Причини зрозумілі, хто більше використав газу, той і платитиме більше.
Проте, якщо у цьому періоді сім'я витратила газу менше, ніж у попередньому газовому сезоні, то й платити за розподіл газу вона буде менше.
Нагадаємо, оплата за розподіл газу зміниться: хто вже у лютому платитиме по-іншому.
Раніше повідомлялося, різниця в 28%: українцям у лютому пропонують газ дорожчий за 8 грн за куб.
Також, хліб злетить у ціні? Які фактори вдарять по кишені незаможних.