Найбільші соціологічні служби - КМІС, Фонд "Демократичні ініціативи" та " Українська соціологічна група" провели в грудні опитування електоральних настроїв населення на парламентських виборах.

За даними трьох досліджень, лідером симпатій українців стала партія"опозиційна платформа - за життя".

Так, за даними дослідження Київського міжнародного інституту соціології, яке було проведено з 17 по 23 грудня, за партію "Опозиційна платформа - за життя" готові проголосувати 23,1% респондентів. Далі слід "Слуга народу" - 20,9%. За "Європейську солідарність" проголосують 14,1% респондентів, а за "Батьківщину" - 9,8%. Замикають список партій, що пройшли в Раду "Радикальна партія Ляшка" - 6,1% і "Українська стратегія Гройсмана" - 5,2%.

Результати щодо інших політсил виглядають наступним чином:

Популярні новини зараз

Українці поділилися неймовірно красивими кадрами першого снігу, давно такого не було: "зачаровує"

Україну засипало снігом, погода з'їхала з глузду у вересні

Надя Дорофєєва наставила Потапу роги замість Дантеса: "Так, сатана, це я"

Донька Олі Полякової з'їла частування для гостей, поки вони їхали: "Маша, бл*ть"

Показати ще

"Сила і честь" - 4,4%, "Голос" - 3,2%, "Свобода" - 2,8%, "за майбутнє" і "Партія Шарія" - по 2,3%, "УДАР" - 2,2%, "Опозиційний блок" - 1,8%, "Наш край" - 0,8%, "пропозиція" і "Самопоміч" - 0,4%.

При цьому, за даними КМІС, якби вибори президента відбувалися найближчої неділі, то більшість проголосувала б за нинішнього главу держави Володимира Зеленського-27%. За ним слід Юрій Бойко-14,7%, Петро Порошенко-13,7%, Віктор Медведчук-8,7%, Юлія Тимошенко-7,5%, Олег Ляшко-6,3%, Володимир Гройсман - 5,5%, Сергій Притула - 4,1%, Дмитро Разумков - 3,4%, 0 Віталій Кличко -2,2%, Олег Тягнибок -1,7%, Олександр Вілкул - 1,2%, Андрій Білецький - 0,9%, Ігор Палиця - 0,8%.

Нагадавши, за даними опитування, проведеного "українською соціологічною групою" з 16 по 23 грудня, за "Опозиційну платформу - за життя" готові проголосувати 23,8% опитаних. Далі слід "Слуга народу" - 21,9%. За "Європейську солідарність" віддали свої голоси 15,6% респондентів, за "Батьківщину" - 8,2%.

Раніше фонд "Демократичні ініціативи" оприлюднив своє опитування, згідно з яким, " опозиційна платформа - за життя" утвердилася в лідерах серед політичних партій.

Так, за результатами опитування, за "Опозиційну платформу - за життя" віддали свої голоси 22,5% респондентів. Далі з істотним відривом слід "Слуга народу" - 17,3%. На третьому місці з майже однопроцентним відривом – "Європейська солідарність" - 16,1%. За нею слід "Батьківщина" - 13,1%.

Джерело:112.ua