ІНСТРУКЦІЯ ПРО ЗАСТОСУВАННЯ

Інтерферон людський лейкоцитарний

(Інтерферон альфа)

Загальна характеристика

Основні властивості лікарської форми: пориста аморфна маса або порошок білого чи від світло-жовтого до рожевого кольору. Гігроскопічний.

Якісний га кількісний склад

Являє собою групу білків, синтезованих лейкоцитами донорської крові у відповідь на вплив вірусу-індуктора інтерферону (вірус Хвороби Ньюкасла або вірус Сендай).

Специфічна активність 1000 МО противірусної активності в ампулі.

Форма випуску

Ліофілізат для розчину для інтраназального введення.

Код анагомічно-терапевтично-хімічної класифікації «Anatomical Therapeutic Chemical classification system /WHO» (ATC)

L03A B01 Interferon alfa natural.

Імунологічні і біологічні властивості

Інтерферон альфа має здатність стимулювати фагоцитарну активність макрофагів, а також цитотоксичну активність Т-клітин і „натуральних кіллерів», іцо чинять противірусну дію, індукуючи в клітинах стан резистентності до вірусних інфекцій і модулюючи відповідну реакцію імунної системи, яка спрямована на нейтралізацію вірусів або знищення інфікованих ними клітин.

Показаний для застосування

Профілактика і лікування грипу та інших гострих респіраторних вірусних інфекцій.

Спосіб застосування і дози

З метою профілактики введення препарату треба починав безпосередній загрозі зараження і продовжувати до тих зараження зберігається.

Дорослим і дітям препарат вводять в однаковій дозі шляхом розпилення або закапування в ніс водного розчину.

При розпиленні в кожний носовий хід слід вводити по 0,25 мл розчину два рази на добу і інтервалом не менше 6 годин.

При закапуванні препарат вводять по 5 крапель в кожний носовий хід 2 рази на добу з інтервалом не менше 6 годин.

З метою лікування препарат застосовують на ранній стадії захворювання при наявності перших клінічних симптомів. Ефективність препарату тим вище, чим скоріше почато його застосування.

Препарат застосовують шляхом інгаляції, розпилення або закапування. Найбільш ефективний засіб — інгаляція. Для її проведення рекомендуються інгалятори, які обладнані електропідігрівом (типу „Харків-69″) або іншої системи. На одне введення використовують вміст 3-х ампул, які розчиняють в 10 мл води. Воду рекомендується підігрівати до температури не вище 37 °С. Інгаляційним способом препарат вводять через рот або через ніс 2 рази на добу.

При розпиленні або закапуванні препарат розчиняють в 2 мл води і вводять по 0,25 мл (5 крапель) в кожний носовий хід через 1–2 години не менше 5 разів на добу впродовж 2–3 днів.

Введення препарату шляхом ін’єкцій категорично заборонено!

Побічна дія

Не встановлена.

Протипоказання

З обережністю застосовувати особам з гіперчутливістю до антибіотиків та курячого білку, що входить до складу субстрату, який використовується для накопичення вірусу-індуктору інтерферону.

Особливості застосування

Ампулу з препаратом розкривають безпосередньо перед вживанням. Стерильну дистильовану або охолоджену кип’ячену воду вносять в ампулу до риски, що відповідає 2 мл, обережно струшують до повного розчинення вмісту ампули. Розчинений препарат — прозора або злегка опалесціююча рідина без кольору або від світло-жовтого до рожевого кольору.

Розчинений препарат можна зберігати при температурі не вище 10 °С впродовж однієї доби.

Умови зберігання

При температурі від 2 до 8 °С в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці.

Пакування

10 ампул в картонній пачці разом з інструкцією про застосування, ножем ампульним

або скарифікатором ампульним.

По 5 або 10 ампул пакують в контурну чарункову упаковку з плівки полівінілхлоридної або полістирольної. По 1 (10 ампул) або 2 (5 ампул) контурні упаковки разом з інструкцією про застосування та ножем ампульним або скарифікатором ампульним у пачці з картону.

Умови відпуску з аптек

Відпускається без рецепту лікаря.

Виробник

ФДУП «ПВО з медичних імунобіологічних препаратів «Мікроген» Міністерства охорони здоров’я та соціального розвитку Росії, виробництво: 450014, Росія, м. Уфа, вул. Новоросійська, 105, тел. (347) 229–92–01.

У випадку побічної дії (ускладнення) після застосування МІБІІ необхідно направити термінове повідомлення до:

Департаменту контролю якості медичних послуг, регуляторної політики та санітарно-епідемічної о благополуччя (01021, м. Київ, вул. Грушевського, 7, тел. (044) 253–61–94);

ДП «Державний експертний центр МОЗ України» (03151, м. Київ, вул. Ушинського, 40, тел. (044) 393–75–86);

Представника виробника: ГОВ „Берег-Сервіс” (65098, м. Одеса, вул. Бреуса, буд. 26, тел. (048) 34–98–21).