Даний препарат належить до групи комбінованих засобів, що застосовуються для лікування бронхолегеневих захворювань, в тому числі обструктивного характеру.

Основні діючі речовини – беладона (у формі екстракту), кофеїн, парацетамол, теофілін, фенобарбітал та ефедрин.

Механізм жарознижуючої характеру парацетамолу зумовлений здатністю впливу на центральну нервову систему за допомогою блокування синтезу її простагландинів.

Таке можливо завдяки здатності гальмувати циклооксигеназу-1 і 2. При цьому також відбувається вплив на центри в ЦНС, які відповідають за роботу теплорегуляційних і больових центрів.

Беладона, теофедрин, ефедрин і фенобарбітал чинять протикашльову дію, пригнічуючи напади кашлю, знімаючи спазми в бронхах.

Склад і форма випуску

Основні діючі речовини (кількість – на 1 таблетку): 3 мг беладони (у формі екстракту), 50 мг кофеїну, 300 мг парацетамолу, 100 мг теофіліну, 20 мг фенобарбіталу і 20 мг ефедрину.

Свідчення

Зазначений фармпрепарат застосовують для лікування бронхолегеневих захворювань з бронхообструктивним синдромом.

Зокрема, для лікування:

- хронічного обструктивного бронхіту;

- легкої форми бронхіальної астми;

- хронічного бронхіту у поєднанні з емфіземою легень.

Протипоказання

Розглянуте лікарський засіб протипоказано застосовувати у випадках, коли у пацієнта є виражена гіперчутливість (алергія) до основного або до однієї з допоміжних компонентів.

Також протипоказаний при:

- тяжких порушеннях роботи нирок;

- тяжких порушеннях роботи печінки;

- глаукомі;

- порушення коронарного кровообігу, хворобах щитовидної залози;

- епілепсії.

Препарати, що містять парацетамол, не слід приймати одночасно з іншими препаратами, які містять аналогічне діюча речовина, щоб уникнути виникнення побічних ефектів або передозування.

У педіатрії не застосовується до досягнення 2-річного віку.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

У період вагітності призначення даного препарату можливе тільки при крайніх для життя показаннях, при призначенні і під контролем лікаря.

У разі, якщо є необхідність прийому препарату в період лактації, то його слід припинити на період лікування.

Спосіб застосування та дози

Даний препарат застосовують перорально, запиваючи достатньою кількістю рідини, від 1 до 4-х разів на день.

Рекомендовані разові дози:

- дорослим – 0,5 таблетки – 1 таблетка;

- діти від 2 до 5 років – по 0,25-0,5 таблетки;

- діти від 6 до 12 років – по 0,5 – 0,75 таблетки.

Тривалість лікування, більш точне дозування та її корекція визначаються в індивідуальному порядку лікарем.

Передозування

Передозування може викликати посилення побічних ефектів, зокрема, у вигляді порушень роботи печінки, серця, блідості, анемії, гепатонекрозу.

У разі надмірного прийому всередину рекомендується застосувати симптоматичне лікування, провести промивання шлунка, прийом ентеросорбентів.

Побічні ефекти

При лікуванні цим препаратом побічні ефекти виникають вкрай рідко, оскільки препарат добре переноситься.

Зрідка можуть виникнути побічні ефекти у вигляді алергічних реакцій – алергічної кропив'янки, свербежу, висипу, набряклості, мільтиформної ексудативної еритеми.

Також можливі такі побічні ефекти, як:

- нудота, блювання, запаморочення;

- анемія, тромбоцитопенія;

- порушення роботи печінки і нирок, кровоносної системи, роботи серця, тахікардії;

- підвищення активності ферментів печінки, гепатонекроз;

- підвищення внутрішньоочного тиску.

Умови і терміни зберігання

Термін придатності – не більше 2 років з дати випуску, зазначеної на упаковці.

Температура зберігання не повинна перевищувати 25°С.