Це протизапальний, жарознижуючий, знеболюючий препарат. Активна речовина зменшує блокує продукцію в нервовій системі простагландинів (шляхом пригнічення ферменту циклооксигенази), впливає на мозкові центри болю, регуляції температури.

Склад і форма випуску

Діючі речовини: парацетамол (500 мг), кофеїн (50 мг).

Лікарська форма: таблетки.

Свідчення

Призначається Цитрамон Екстра:

- при больовому синдромі слабкої/середньої інтенсивності (мігрені, остеоартрозі, хворобливих менструаціях, головного болю, болю при артриті, зубний болі);

- при ревматоїдному артриті, ревматичної пропасниці, перикардиті, синдром Дресслера, ревматичної хореї;

- при захворюваннях хребта, що супроводжуються болем (ішіас, люмбаго);

- при невралгії, міалгії;

- при лихоманці при гострих інфекційно-запальних процесах.

Протипоказання

Не можна застосовувати Цитрамон Екстра:

- при ерозивних/виразкових ураженнях шлунка або кишечнику у фазі загострення;

- при алергії на компоненти ліки;

- при функціональній недостатності нирок і/або печінки;

- одночасно з ліками, теж містять парацетамол;

- при епілепсії;

- при дефіциті глюкозо-6-фосфатдегідрогенази;

- при захворюваннях крові;

- при вродженій гіпербілірубінемії;

- при алкоголізмі;

- при вираженій анемії;

- при лейкопенії;

- при тромбозі, тромбофлебіті;

- при стані підвищеного збудження;

- при порушеннях сну;

- при тяжкій артеріальній гіпертензії;

- при органічних захворюваннях серцево-судинної системи;

- при глаукомі;

- особам похилого віку;

- при гіпертиреозі;

- при декомпенсованій серцевій недостатності;

- при порушенні серцевої провідності;

- при тяжкому атеросклерозі;

- при схильності до спазму судин;

- при ІХС;

- при гострому панкреатиті;

- при гіпертрофії передміхурової залози;

- при важких формах цукрового діабету;

- при закритокутовій глаукомі;

- при прийомі інгібіторів МАО;

- при вагітності, годуванні груддю.

C обережністю застосовується при доброякісних гіпербілірубінеміях (у т. ч. при синдромі Жильбера), зловживанні алкоголем, вірусному гепатиті, алкогольному ураженні печінки, нестачі ферменту глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, в літньому віці.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Не застосовується.

Спосіб застосування та дози

Застосовується внутрішньо, краще після прийому їжі.

Стандартна доза – 1-2 таблетки 2-3 рази в день. Максимально – 8 таблеток в день.

Передозування

Ознаки передозування: блювота, блідість шкірних покривів, больові відчуття в наджелудочной області, відсутність апетиту, гепатонекроз (руйнування печінки), недостатність печінки, коматозний стан.

При отруєнні потерпілому слід провести екстрене промивання шлунка (протягом перших годин після отруєння), призначити сорбенти (наприклад, активоване вугілля), специфічний антидот N – ацетилцистеїн.

Побічні ефекти

Можливі нудота, синдром Лайєлла (алергічний бульозний дерматит), запаморочення, біль у наджелудочной області, алергічні прояви (висип на шкірі, почервоніння, кропив'янка, свербіж, ангіоневротичний набряк), багатоформна ексудативна еритема (включаючи синдром Стівенса-Джонсона), анемія (недокрів'я), гепатонекроз (розпад тканин печінки), порушення ендокринної системи (гіпоглікемія), агранулоцитоз (зниження числа гранулоцитів), тромбоцитопенія (зменшення кількості тромбоцитів), безсоння, порушення роботи печінки/нирок, кровотворення.

Умови і терміни зберігання

При 15-25°С. Термін придатності Цитрамон Екстра – 3 роки.