Це ліки відноситься до числа ліків-анальгетиків і антипіретиків, що відноситься до анилидовой групі і застосовуються в якості жарознижуючих і легких знеболюючих засобів.

Основна активна речовина – парацетамол. В складі також є вітамін С у вигляді аскорбінової кислоти. Жарознижувальний характер парацетамолу зумовлений здатністю впливу на центральну нервову систему за допомогою блокування синтезу її простагландинів. Таке можливо завдяки здатності гальмувати циклооксигеназу-1 і 2. При цьому також відбувається вплив на центри в ЦНС, які відповідають за роботу теплорегуляційних і больових центрів. При цьому слід враховувати, що парацетамол не володіє протизапальним ефектом. Як наслідок, препарат не чинить впливу на стан водно-сольового балансу, а також слизову поверхню в ШКТ.

Дифенгідраміну гідрохлорид (димедрол) – антигістамінний лікарська речовина. Володіє властивістю розслабляти гладкі м'язи, блокуючи нервові вузли, що сприяє зниженню больового рефлексу. Аскорбінова кислота, як і кальцію глюконат, має властивість зміцнювати імунну систему, допомагає в боротьбі з запальними процесами в організмі, зменшує судинну проникність.

Склад і форма випуску

Основні діючі речовини – парацетамол, аскорбінова кислота, кальцію глюконат і дифенгідрамін.

Препарат надходить у продаж у формі гранул, фасованих в пакетики-саше вагою 5 грам, розчинних для приготування орального розчину по 500 мг парацетамолу і 150 мг аскорбінової кислоти, 50 мг кальцію глюконату і 25 мг димедролу в 1 таблетці.

Свідчення

Зазначений фармпрепарат застосовують для симптоматичного лікування болю і підвищеної температури тіла слабкою та середнього ступеня вираженості. Зокрема, ефективний при:

- ГРВІ та грипоподібних станів, що характеризуються болями в м'язах і гіпертермією;

- артралгії, міалгії, невралгії, мігрені, зубному болю, головного болю, альгодисменореї.

Протипоказання

Розглянуте лікарський засіб протипоказано застосовувати у випадках, коли у пацієнта є виражена гіперчутливість (алергія) до основного або до однієї з допоміжних компонентів.

Також протипоказаний при:

- тяжких порушеннях роботи нирок;

- тяжких порушеннях роботи печінки.

Слід проявити обережність у застосуванні, якщо відомо, що пацієнт страждає від:

- доброякісній гіпербілірубінемії (синдром Жильбера);

- вірусного гепатиту;

- алкогольне ураження печінки, алкоголізм;

- дефіцит глюкозо-б-фосфат дегідрогенази.

Препарати, що містять парацетамол, не слід приймати одночасно з іншими препаратами, які містять аналогічне діюча речовина, щоб уникнути виникнення побічних ефектів або передозування.

У педіатрії не застосовується до досягнення 12-річного віку.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

У період вагітності призначення даного препарату можливе тільки при крайніх для життя показаннях, при призначенні і під контролем лікаря.

У разі, якщо є необхідність прийому препарату в період лактації, то його слід припинити на період лікування.

Спосіб застосування та дози

Даний препарат приймають перорально, між прийомами їжі, попередньо розчинивши гранули з 1 пакетика-саше в 100 мл гарячої води.

Рекомендована середня доза – 1 пакетик препарату 3-4 рази на день.

Наступну дозу можна прийняти не раніше ніж через 4-6 годин.

Тривалість лікування, більш точне дозування та її корекція визначаються в індивідуальному порядку лікарем.

Передозування

Передозування може викликати посилення побічних ефектів, зокрема, у вигляді порушень роботи печінки, блідості, анемії, гепатонекрозу.

У разі надмірного прийому всередину рекомендується застосувати симптоматичне лікування, провести промивання шлунка, прийом ентеросорбентів.

Побічні ефекти

При лікуванні цим препаратом побічні ефекти виникають вкрай рідко, оскільки препарат добре переноситься.

Зрідка можуть виникнути побічні ефекти у вигляді алергічних реакцій – алергічної кропив'янки, свербежу, висипу, набряклості, мільтиформної ексудативної еритеми.

Також можливі такі побічні ефекти, як:

- нудота, блювання, запаморочення;

- анемія, тромбоцитопенія;

- порушення роботи печінки і нирок, кровоносної системи;

- підвищення активності ферментів печінки, гепатонекроз;

- гіпоглікемія.

Умови і терміни зберігання

Термін придатності – не більше 3 років з дати випуску, зазначеної на упаковці.

Температура зберігання не повинна перевищувати 25°С.