Склад і форма випуску

Цефекон Д випускають у вигляді ректальних супозиторіїв. Основна діюча речовина препарату – парацетамол.

Свідчення

Цефекон Д – препарат, що використовується в педіатрії для лікування дітей від 3 місяців до 12 років.

Його застосування показане для усунення гарячкових станів при інфекційно-запальних захворюваннях, грипі, гострих респіраторно-вірусних захворюваннях і в поствакцинальний період.

Крім цього, Цефекон Д може використовуватися для усунення слабкого та помірного больового синдрому різного генезу.

Можливий одноразовий прийом препарату Цефекон Д дітьми від 1 до 3 місяців з метою купірування гарячкового синдрому, що виник на тлі вакцинації.

Прийом препарату дітьми до 3-х місяців має проходити тільки під медичним контролем.

Протипоказання

Цефекон Д не призначається пацієнтам віком до 1 місяця та при гіперчутливості до компонентів препарату.

З обережністю слід поставитися до призначення лікарського засобу хворим з дисфункцією нирок, печінковою недостатністю, синдромом Жильбера, синдром Дубіна-Джонсона і синдром Ротора. Після ретельного співвідношення користі і шкоди можливе призначення лікарського засобу хворим системними захворюваннями крові і генетичним відсутністю ферменту глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Цефекон Д не призначається вагітним та жінкам на стадії лактації.

Спосіб застосування та дози

Супозиторії Цефекон Д призначені для ректального застосування. Свічки необхідно вводити після природного спорожнення кишечника або очисної клізми.

Вибір дози препарату залежить від віку та маси тіла дитини. Найвища добова доза Цефекон Д становить 60 мг на кг маси тіла.

Діти від 1 до 3 місяців отримують по 50 мг, від 2 до 3 разів на добу, від 3 до 12 місяців – по 100 мг 2 -3 рази на добу, від 1 до 3 років – від 100 до 200 мг, від 2 до 3 разів на добу, від 3 до 10 років – по 250 мг, від 2 до 3 разів на добу, від 10 до 12 років – по 500 мг, від 2 до 3 разів на добу. Між введенням препарату повинно проходити не менше 4 годин.

Тривалість лікування може коливатися від 3 до 5 днів.

Передозування

Дані про передозування Цефекон Д відсутні.

Побічні ефекти

У більшості випадків Цефекон Д добре переноситься хворими, але в рідкісних випадках можлива поява болю в животі, нудоти, блювоти, алергічних реакцій, порушення функції нирок, лейкопенії, анемії та тромбоцитопенії.

Якщо в процесі використання супозиторіїв у малюка виникли будь-які незвичайні реакції, то про них рекомендується терміново повідомити педіатра.

Умови і терміни зберігання

Цефекон Д необхідно зберігати в сухих прохолодних місцях. Супозиторії не рекомендується заморожувати або навпаки зберігати поряд з обігрівальними приладами, так як це може стати причиною зниження лікувального ефекту препарату. Термін придатності Цефекона Д – 2 роки.