Даний лікарський засіб відноситься до антибактеріальних препаратів місцевої дії, що застосовується в якості анестезуючого засобу.

Ефект застосування обумовлений властивостями основних діючих речовин – лідокаїну, неоміцину сульфату, флуоцинолона ацетонида.

Неоміцину сульфат є антибіотиком амингликозидов групи, впливає на широкий спектр бактерій, включаючи грампозитивні коки, грамнегативні палички і актиноміцети.

Флуоцинолона ацетонид є синтетичним, що надають протизапальний ефект при місцевому застосуванні. Не вступає у взаємодію з неоміцином або лідокаїном.

Лідокаїн володіє таким механізмом впливу, завдяки яким володіє здатністю до блокування натрієвих каналів. Такі властивості дозволяють стабілізувати нейрональную мембрану, сприяючи зниженню її проникності, і купируя здатність проводити імпульси. Як наслідок, надає швидкий знеболюючий ефект.

Завдяки тому, що до складу препарату входять допоміжні речовини, вони сприяють підвищенню його ефективності.

Склад і форма випуску

Основні діючі речовини: лідокаїну гідрохлорид, неоміцину сульфат, флуоцинолона ацетонид.

Допоміжні речовини: натрію карбоксиметилцелюлоза, натрію цитрат, гліцерин або гліцерин, пропіленгліколь, метилпарагідроксибензоат, этилпарагидроксибензоат, пропілпарагідроксибензоат, натрію бензоат, вода очищена.

Випускається у формі гелю, фасованим у туби об'ємом по 10 грам. 1 г препарату містить 25 мг лідокаїну гідрохлориду, 5 мг неоміцину сульфату, 025 мг флуоцинолона ацетонида.

Свідчення

Даний лікарський засіб застосовують при місцевій анестезії, у тому числі при:

- діагностичних і лікувальних процедурах: цистоскопії, катетеризації сечового міхура, розширення уретри, кольпоскопії, ректороманоскопії, колоноскопії, ін.;

- гострих та хронічних неспецифічних запальних захворюваннях нижніх відділів сечовивідних шляхів: гострий цистит, загострення хронічного циститу, уретриті;

- інфекційно-запальних захворюваннях прямої кишки: геморої, гострої анальної тріщини криптах, анусите, запальних змінах шкіри при активних свищах прямої кишки.

Протипоказання

Не застосовується, якщо у пацієнта спостерігається підвищена чутливість (алергія) щодо одного з компонентів, які входять до складу препарату.

У педіатрії застосування протипоказане.

З обережність. Застосовують для лікування літніх пацієнтів або пацієнтів, ослаблених важкими хворобами.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Лікування вагітних жінок даним препаратом протипоказане.

При лікуванні слід припинити лактацію.

Спосіб застосування та дози

Призначений для ректального і уретрального введення.

При діагностичних і лікувальних процедурах вміст туби необхідно видавити в уретру, при цьому задню стінку уретри слід масажувати. Після чого на уретру накладають затискач, знімається через 10 хвилин. Після чого проводять эндоуретральные процедури.

Препарат рекомендується вводити за кілька хвилин до початку діагностичних або лікувальних маніпуляцій, а також повторно відразу після їх закінчення.

Інфекційно-запальні захворювання нижніх відділів сечовивідних шляхів: гель вводиться в уретру 1 або 2 рази на день протягом 5-10 днів.

Зазвичай (але не завжди) вміст 1 туби достатньо для заповнення 1 уретри.

При проведенні ендоскопічних досліджень в проктології (при ректороманоскопії, колоноскопії) гель вводять в анальний канал за чверть години до початку процедури. Повторне введення проводять безпосередньо перед її початком.

При інфекційно-запальних захворюваннях прямої кишки гель наносять в області ануса, а також в анальний канал за допомогою подовжувача (після спорожнення кишечника і гігієнічних процедур) 3 рази на день протягом 10-14 днів.

Передозування

Можливе посилення побічних ефектів.

Слід відмінити введення препарату, рекомендується симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Системний вплив виникає рідко із-за низької всмоктування препарату в кров.

Можливе виникнення наступних побічних ефектів:

- при введенні препарату може виникнути відчуття легкого печіння, гіперемії;

- всмоктування в кров може проявитися у вигляді збудження або пригнічення ЦНС;

- артеріальна гіпотензія, брадикардія;

- анафілактичний шок, судоми, тремор.

У разі, якщо внаслідок прийому даного препарату з'явилися які-небудь незвичайні побічні ефекти, слід звернутися до лікаря з приводу можливих змін схеми лікування.

Умови і терміни зберігання

Термін придатності препарату – не більше 2 років.

Даний лікарський засіб слід зберігати в сухому місці, недоступному для дітей, при температурі не вище 25°С.