Це комбінований протизапальний засіб. Крім того, має жарознижувальну, знеболювальну дію. Дія німесуліду обумовлений здатністю взаємодіяти з циклом арахідонової кислоти, пригнічує циклооксигеназу, продукцію простагландинів. Парацетамол пригнічує циклооксигеназу, гальмує синтез простагландинів, діє на центр терморегуляції.

Склад і форма випуску

Діюча речовина: німесулід (100 мг), парацетамол (500 мг).

Випускається Нимесин Плюс у вигляді таблеток.

Свідчення

Призначається Нимесин Плюс для зменшення/усунення гострого болю (при остеоартриті, травмах, альгодисменореї та ін).

Протипоказання

Не можна призначати Нимесин Плюс:

- при алергії на німесулід;

- при непереносимості допоміжних компонентів;

- при гепатотоксичні реакції (пошкодженні печінки) при прийомі німесуліду в минулому;

- при порушенні згортання крові;

- при тяжкій недостатності серця;

- при цереброваскулярних кровотечах;

- при тяжкій недостатності нирок/печінки;

- при алкоголізмі, наркотичної залежності;

- при підозрі на гостру хірургічну патологію;

- при гиперергической реакції в минулому (бронхоспазм, кропив'янка, риніт) у зв'язку з прийомом НПЗЗ;

- у період годування груддю;

- в III триместрі вагітності;

- при загостренні виразки шлунка/12-палої кишки, рецидивних виразках, кровотечі з ШКТ;

- дітям до 12 років.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Нимесин Плюс не рекомендується у ці періоди.

Спосіб застосування та дози

Слід призначати мінімальну ефективну дозу протягом короткого часу (для зниження ризику виникнення небажаних реакцій).

Ліки приймають внутрішньо після їди.

Дорослим призначають по одній таблетці х2 рази/добу.

Максимальна тривалість прийому – 15 діб.

Передозування

Симптоми передозування: біль у наджелудочной області, сонливість, блювання, пригнічення дихання, виникнення шлунково-кишкової кровотечі, гострої недостатності нирок, кома.

Показано підтримуюче і симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Травні розлади: метеоризм, нудота, діарея/запор, гастрит, кровотеча з травного тракту, біль у животі, стоматит, випорожнення чорного кольору, холестаз, виразка, перфорація кишки/шлунка, жовтяниця, гепатит, у т. ч. фульмінантний (блискавичний) гепатит.

Неврологічні розлади: сонливість, головний біль, енцефалопатія (синдром Рейє), запаморочення.

Метаболічні розлади: гіперкаліємія.

Психічні розлади: нервозність, нічні кошмари, почуття страху.

Офтальмологічні розлади: нечіткість зору.

Отоларингологічні розлади: вертиго.

Дихальні розлади: задишка, бронхоспазм.

Кардіоваскулярні розлади: припливи, лабільність артеріального тиску, геморагія, тахікардія.

Дерматологічні розлади: свербіж, почервоніння, висипання, синдром Стівенса-Джонсона, підвищене потовиділення, дерматит, ангіоневротичний набряк, кропив'янка, токсичний епідермальний некроліз, поліморфна еритема.

Імунні розлади: алергія, в т. ч. анафілаксія.

Сечовидільні розлади: дизурія, гематурія, затримка сечовипускання, недостатність нирок, олігурія, інтерстиціальний нефрит.

Лабораторні показники: підвищений рівень ферментів печінки.

Зміни аналізу крові: тромбоцитопенія, панцитопенія, анемія, еозинофілія.

Загальні розлади: гіпотермія, набряк, нездужання, пурпура.

Умови і терміни зберігання

Зберігати Нимесин Плюс при 15-25°С не більше чотирьох років.