Склад і форма випуску

Тантум Роза виготовляється у вигляді вагінально розчину порошку для приготування вагінального розчину. Діючий компонент – гідрохлорид бензидамин.

Свідчення

Тантум Роза використовується в лікуванні вагинозов, викликаних бактеріальною інфекцією, вульвовагинитаов специфічної природи, вульвовагинитов неспецифічного характеру, запальних гінекологічних захворювань, асоційованих з радиотерапевтическим або хіміотерапевтичним лікуванням. Крім цього, препарат призначається в лікуванні цервиковагинитов різного генезу, профілактики розвитку інфекційно-запальних уражень після проведення хірургічного втручання і для проведення гігієнічних процедур після пологів.

Протипоказання

Застосування Тантум Роза протипоказано в терапії пацієнток молодше 12 років і непереносимості компонентів препарату.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Тантум Роза може використовуватися в терапії вагітних, однак, у зв'язку з відсутністю достатньої інформації про особливості впливу препарату на розвиток плоду його призначення пацієнткам на цій стадії здійснюється тільки в крайньому випадку.

У лікуванні жінок на стадії лактації використання Тантум Роза можливо тільки після консультації лікаря.

Спосіб застосування та дози

Препарат Тантум Роза призначений для інтравагінального використання. Перед застосуванням препарат у формі порошку рекомендується розчинити в 0,5 літрах чистої води, після чого отриманий розчин використовують точно так само як і готовий препарат. На одне спринцювання витрачається приблизно 140 мл готового розчину.

При використанні розчину у флаконі на одне спринцювання рекомендується використовувати один флакон. Введення лікарського засобу необхідно проводити в положенні лежачи, що дозволить утримати розчин у піхву протягом декількох хвилин.

При лікуванні різних захворювань використовується індивідуальна схема терапії. При лікуванні бактеріальних вагинозов вагінальні зрошення проводять від 1 до 2 рази на добу протягом 7 чи 10 днів. У терапії неспецифічних вульвовагинитов і цервиковагинитов різної етіології, а також специфічних вульвовагинитов препарат призначають 2 рази на день протягом 10 днів. В післяродовий період в якості гігієнічного засобу і для профілактики розвитку запально-інфекційних поразок у перед - і післяопераційний періоди розчин застосовують 1 раз на день протягом 3 або 5 днів.

Передозування

У зв'язку з тим, що розчин Тантум Роза призначений для місцевого використання і характеризується низькою абсорбцією, передозування при його використанні неможлива. При випадковому пероральному прийомі лікарського засобу хворому слід негайно промити шлунок і призначити вживання энетеросорбентов.

Побічні ефекти

При використанні в лікувальних або профілактичних цілях Тантум Роза іноді спостерігається розвиток алергічних реакцій, підвищеної сухості слизових оболонок статевих органів, а також свербіж, гіперемія та подразнення слизової оболонки піхви.

Умови і терміни зберігання

Тантум Роза повинен зберігатися у місцях, які не доступні для дітей і захищені від проникнення світла. Термін придатності препарату з моменту виготовлення не більше 5 років.