Препарат Мірамістин-Дарниця є антисептиком, дезинфікуючим засобом, який використовується в різних сферах медицини та активно при відносно бактерій: Escherichiacoli, Streptococcusspp., Bacillusanthracis, Salmonellaspp., Staphylococcusspp., Salmonellaparatyphi, Clostridiumperfringens. Мазь чинить вплив лише на поранений ділянку, не зачіпає внутрішні тканини – це і є перевагою даного лікарського засобу.

Форма випуску, склад

Препарат Мірамістин-Дарниця випускається у тубі, який зберігається в картонній упаковці. В 1 тубі знаходиться 15 г або 30 г, 1 пачці – 1 туба, в 1 банці – 1000 г мазі.

Це мазь білого кольору, до складу якої входить: 5 мг мірамістину на 1 г мазі, макрогол 400, пропіленгліколь, макрогол 6000, натрію едетат, макрогол 1500, полоксамер, очищена вода.

Показання до застосування

Мазь Мірамістин-Дарниця застосовується в хірургії, дерматології, комбустіології-для лікування опіків II і III А ступенів, ран різного ступеня складності, стрептодермії, оніхомікозів, кандидозів шкіри і слизових оболонок, дерматокозов гладкої шкіри, побутових і виробничих травм.

Протипоказання

Застосування препарату Мирастин-Дарниця може викликати алергічні реакції. Також протипоказанням є підвищена гіперчутливість до компонентів, що входять до складу.

Період вагітності і грудного вигодовування

В період вагітності і грудного вигодовування рекомендується звернутися до лікаря за консультацією для того, щоб почати застосовувати препарат. Випадки застосування не вивчені.

Спосіб застосування

Мірамістин-Дарниця є засобом для зовнішнього застосування. Перед нанесенням мазі, потрібно обробити рану перекисом водню, потім мазь нанести на бинт, тампон або інший перев'язувальний матеріал, і прикласти на пошкоджене місце.

Лікування ран і опіків

Доза препарату залежить від розміру рані: 1 раз на добу - при гнійних ранах і опіках в 1-й фазі; 1 раз на 1-3 доби – при опіках у 2-й фазі. Продовження лікування призначає лікар після проведення консультації.Застосовувати препарат можливо разом з антибіотиками, але це тільки по вказівках доктора.

Лікування дерматологічних захворювань

Препарат налагоджується тонким шаром на поранений ділянку шкіри чи бинт, тампон або інший перев'язувальний матеріал1-2 рази на добу, доза залежить від розміру хворого місця, але не варто налагоджувати мазь частіше, ніж зазначено в інструкції. Лікарський засіб можна використовувати протягом 5-6 тижнів. Для продовження лікування слід звернутися до лікаря за консультацією, і тільки після його вказівок можна продовжувати використовувати мазь для лікування.

Дітям використовувати мазь для лікування не рекомендується!

Передозування

Так як препарат є засобом для зовнішнього застосування, випадки передозування за весь період використання мазі не спостерігалися.

Побічні реакції

При застосуванні мазі можливі алергічні реакції, такі як висип у місці, де вона використовувалася, також можливий свербіж шкіри (печіння, поколювання в місці, куди наносилася мазь). Дуже рідко бувають дерматити, але, якщо вони проявляються - краще всього звернутися до лікаря, не варто займатися самолікуванням!

Умови зберігання

Мазь Мірамістин-дарниця не вимагає особливих умов для зберігання: місце, куди не потрапляють сонячні промені, без доступу дітям і температура не повинна перевищувати +25 °С.

В аптеках препарат відпускається без рецепта.

Термін придатності становить 24 місяці.