Препарат Пантестин-Дарниця сприяє рубцюванню ускладнених і погано гояться ран, синтезу матеріалу для побудови нових клітин. Препарат бере участь у процесі регенерації шкіри і загоєння ускладнених ран. Володіє эпителизирующим, ранозагоювальною, антимікробною, протигрибковою та фунгіцидну властивостями.

Форма випуску, склад

Препарат Пантестин-Дарниця виробляють у вигляді білого гелю однорідної консистенції зі слабким специфічним запахом.

У складі 1 р містяться основні компоненти: D-пантенолу (декспантенолу) 50 мг і мірамістин 5 мг, також додаткові речовини: пропіленгліколь, полоксамер, поліетиленгліколь, спирт стеариловый, спирт цетиловий, вода очищена.

У пачці з картону упаковано по одній тубі 15 г або 30 р.

Показання до застосування

Препарат Пантестин-Дарниця застосовують у різних напрямках медицини:

• в хірургії для лікування ран різного походження та локалізації, включаючи післяопераційні рани, трофічні виразки і пролежні у фазі регенерації;

• в радіаційній медицині для профілактики променевих ушкоджень шкіри, слизових оболонок і оточуючих тканин, для лікування променевих виразок у фазі відновлення;

• в комбустіології, для лікування і підготовки до аутодермопластики гранулюючих опіків, після пластичних операцій для кращого приживлення шкірних трансплантантів, а також для лікування сонячних опіків;

• в педіатрії для лікування пелюшкового дерматиту і попрілості, з метою профілактики їх інфікування;

• у гінекології для лікування ерозивних кольпітів, ерозій шийки матки, а також при ушкодженнях слизової оболонки піхви;

• при інфекціях шкіри, особливо, вдруге інфікованих нейродермітів і екзем;

• у стоматології для лікування захворювань пародонту (виразково-некротичний, катаральний гінгівіт, локалізований і генералізований пародонтит), лікування хвороб і травматичних уражень порожнини рота (наприклад, стоматит);

• при дрібних саднах, порізах, подряпинах, опіках і для профілактики їх інфікування при побутових травмах.

Протипоказання

Препарат Пантестин-Дарниця звичайно дуже добре переноситься і за винятком індивідуальної непереносимості, що входять до складу речовин, протипоказань не має.

Період вагітності і грудного вигодовування

Препарат Пантестин-Дарниця не має протипоказань до застосування під час вагітності та годування груддю, але не варто наносити гель на великі ділянки шкіри.

Спосіб застосування

Препарат Пантестин-Дарниця призначений для місцевого застосування. Після того, як була проведена стандартна обробка рани, необхідно нанести тонким шаром гель і накласти стерильну марлеву пов'язку. Якщо є необхідність, препарат наносять на пов'язку і тільки потім на рану.

Рани, які виділяють рідину, спочатку слід промити розчином перекису водню 3% або фурациліну (1: 5000), після чого висушити стерильною марлевою серветкою.

При сонячних опіках і дерматологічних захворюваннях гель наносять 2-3 рази на добу безпосередньо на уражену поверхню.

При гінекологічних захворюваннях (ерозивні кольпіти, ерозії шийки матки) препаратом просочують тампони і в положенні лежачи вводять глибоко у піхву.

При стоматологічних захворюваннях гель використовують місцево в порожнині рота, тільки дорослим пацієнтам 2-3 рази на добу. Протягом однієї години після застосування не можна їсти і пити. Тривалість терапії 7-10 днів.

Для дітей препарат можна застосовувати вже з самого народження. Тривалість терапії для кожної дитини визначається індивідуально. Дітям, вік яких менше року, гель наносять при кожній зміні підгузника або пелюшок, до тих пір, поки клінічні симптоми не зникнуть.

Передозування

Передозування препаратом Пантестин-Дарниця при місцевому застосуванні малоймовірне.

Якщо з якихось причин застосували препарат внутрішньо, можливі шлунково-кишкові розлади. У такому разі проводять симптоматичне лікування.

Побічні реакції

Побічні ефекти при застосуванні препарату Пантестин-Дарниця проявляються у вигляді: контактного дерматиту, еритеми, алергічного дерматиту, екземи, подразнення шкіри, кропив'янки, набряку шкіри, сухості шкіри, бульбашок, мокнутии. Також можливі виникнення реакцій гіперчутливості, що супроводжуються гіперемією, відчуттям свербежу, генералізованими або локальними висипаннями різного ступеня тяжкості, місцевими подразненнями шкіри, відчуттям жару.

Умови зберігання

Зберігання препарату Пантестин-Дарниця не вимагає яких-небудь особливих умов: температура не вище +25 °C, оригінальна упаковка і недоступність дітям.

Термін придатності гелю становить 24 місяці.

Безрецептурний відпуск.