Це вітамінно-мінеральний комплекс. Кальцій бере участь у процесах згортання крові, м'язових, нейронних реакціях, активізує ряд ферментів і гормонів, має антиалергічну, протизапальну дію, необхідний для нормального формування кісток, волосся, нігтів, зубів, впливає на рівень інсуліну і глюкози. Вітамін D регулює кальцій-фосфорний обмін речовин в організмі, сприяє активному всмоктуванню фосфору і кальцію з кишечника, кращому їх засвоєнню в кістках. Мідь має властивості антиоксиданта, бере участь у метаболізмі сполучної тканини, регуляції синтезу оксиду азоту. Цинк нормалізує функції нервової, імунної систем, регулює діяльність статевих залоз, рівень цукру в крові, прискорює окислення жирів. Марганець бере участь у синтезі та обміні нейромедіаторів, регуляції жирового, вуглеводного обміну, обмін гормонів щитовидної залози, бере участь в обміні вітамінів, нормалізує роботу репродуктивної функції, володіє антиоксидантними властивостями, впливає на імунний захист організму, необхідний для росту, загоєння ран. Бор бере участь у метаболізмі кісткової тканини, функціях деяких ферментів.

Склад і форма випуску

Активні компоненти: кальцій (кальцію карбонат, кальцію цитрат) — 500 мг, вітамін D3 (холекальциферол) — 200 МО, магній (магнію оксиду) — 40 мг, цинку (цинку оксиду) — 7,5 мг, мідь (оксид міді) — 1 мг, марганець (марганцю сульфат) — 1,8 мг, бору (натрію борат) — 250 мкг.

Випускається Кальцемін Адванс у формі таблеток.

Свідчення

Показаний Кальцемін Адванс:

- при станах дефіциту кальцію, вітаміну D3 в організмі, пов'язаний з неповноцінним харчуванням, віком;

- для комплексної профілактики захворювань зубів, пародонту;

- у період інтенсивного росту у дітей;

- при підвищеному фізичному навантаженні;

- для лікування/профілактики рахіту;

- лікування/профілактики остеопорозу;

- при переломах, особливо при тривалій іммобілізації.

Протипоказання

Ліки не використовується:

- при гіперчутливості до його компонентів;

- при гіперкальціємії;

- при гіперкальціурії;

- при сечокам'яній хворобі;

- при нефрокальцинозе;

- при первинному гіперпаратиреозі;

- при надлишку вітаміну D в організмі;

- при мієломі;

- при метастазах в кістках.

З обережністю:

- при дисфункції нирок;

- при лікуванні серцевими глікозидами, тіазидними діуретиками;

- при сечокам'яній хворобі;

- при саркоїдозі;

- при тривалій іммобілізації;

- при одночасному призначенні інших препаратів, що містять кальцій, вітамін D.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Препарат застосовується в ці періоди за призначенням лікаря.

Препарат може проникати в грудне молоко.

Спосіб застосування та дози

Приймають препарат Кальцемін Адванс всередину.

Стандартна доза для дорослих, для дітей від 12 років — 1 таблетка 1-2 рази на добу. Тривалість застосування препарату встановлює лікар кожному хворому індивідуально, залежно від захворювання і стану.

Передозування

Тривале використання препарату у високих дозах призводить до розвитку гіперкальціємії (підвищеної концентрації кальцію в крові) з відкладенням в органах солей кальцію. Прояви гіперкальціємії включають нудоту, слабкість, болі в животі, сонливість, анорексію, блювання, погане самопочуття, полідипсію (патологічну жадобу з надмірним вживанням рідини), запор, підвищену стомлюваність, депресію, поліурію (рясне виділення сечі), дратівливість. Також можливі порушення ритму серця, артралгія (біль у суглобах), артеріальна гіпертензія, міалгія (біль у м'язах).

Лікування передозування передбачає скасування препарату, прийняття великої кількості рідини.

Побічні ефекти

Можливі побічні ефекти ліків включають: нудоту, біль у верхній частині живота, часте сечовипускання, запори, брадикардію (урежение частоти скорочень серця), діарею, блювання, набряки нижніх кінцівок, гіперкальціємію, алергічні реакції, гиперкальциурию (підвищений вміст кальцію в сечі).

Умови і терміни зберігання

Зберігати Кальцемін Адванс в недоступному для дитини місці в оригінальній упаковці. Термін придатності — три роки.