Багатокомпонентний препарат, дія якого асоційоване зі властивостями речовин, що входять в його складі.

До складу засобу входять природні антиоксиданти, які мають антитоксичними, ангіопротекторними, судинорозширювальними властивостями, а, крім цього, регулюють обмін білків, жирів і вуглеводів, виявляє нейропротекторну та кардіопротекторну дію та підвищує неспецифічну резистентність організму.

Склад і форма випуску

Доппельгерц Енерготонік – це розчин для перорально вживання. У ста мілілітрах среедства міститься: 25 мг нікотинаміду, 16 мг кальцію пантотенату, 5 мг піридоксину гідрохлориду, 5 мг тіаміну гідрохлориду, 5 мг рибофлавіну, 2 мг рутозида тригідрату, 0,3 мг фолієвої кислоти, 0, 1 мг марганцю сульфату моногідрату, 3,5 мг ціанокобаламіну, 0,1 мг міді сульфату пентагідрату, 271 мг гліцерин-1 (2) -дигидрогенфосфат динатрієвої солі, 222 мг холіну цитрату, 200 мг амонію заліза цитрату, 7,36 г інвертованого цукру, 1,2 г меду, 0,6 мл настоянки глоду, 0,2 мл настойки звіробою, 0,2 мл настойки деревію, 0,12 мг настоянки омели, 0,175 мл настоянки кореня дудника, 0,16 мл настойки валеріани, 0, 02 мкл масла шавлії, 0,1625 мл настойки апельсини, 0,16 мл настойки шишок хмелю, 0,02 мкл масла розмарину, 0,5 мг морської солі, 0,04 мкл масла меліси, 0,1625 мл ароматичної настоянки.

Свідчення

Розчин використовується як загальнозміцнюючий засіб. Його застосування показане при інтенсивних фізичних, психологічних та розумових навантаженнях, для лікування і профілактики гіповітамінозів та анемії, у період відновлення після перенесених важких захворювань і хірургічного втручання. Прийом розчину дозволяє значно підвищити концентрацію уваги, фізичну витривалість і розумову активність.

Протипоказання

Не використовується при індивідуальній чутливість до інгредієнтів кошти, при функціональних порушеннях роботи печінки, нирковій недостатності, порушенні засвоєння в організмі і підвищеному вмісті заліза.

Препарат не призначається хворим з епілепсією, травмами головного мозку, хронічним алкоголізмом. Розчин протипоказаний вагітним, дітям молодше 12 років і годуючим жінкам.

Розчин не може використовуватися в комплексному лікуванні разом з іншими препаратами, що містять мінеральні речовини і вітаміни.

Препарат слід з особливою обережністю призначати пацієнтам, які займаються управлінням різних небезпечних механізмів і транспортних засобів.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Доппельгерц Енерготонік протипоказаний цієї категорії хворих.

Спосіб застосування та дози

Дорослі та діти після 12 років, повинні приймати розчин по 20 мл засобу від 3 до 4 разів на день.

Максимальна тривалість лікування три місяці. За рішенням лікаря можливе поновлення прийому лікарського засобу, але не раніше ніж через два тижні після останнього прийому розчину.

Передозування

Офіційно при прийомі препарату Доппельгерц Енерготонік не було зафіксовано випадків розвитку гострого передозування. Однак враховуючи те, що у складі розчину міститься етиловий спирт можна припустити, що при вживанні великої кількості розчину у потерпілого можуть виникнути симптоми характерні для алкогольного сп'яніння.

Лікування полягає у промиванні шлунка і призначення потерпілому активованого вугілля.

Побічні ефекти

Вживання розчину може супроводжуватися розвитком алергічних реакцій, диспептичних порушень і фотосенсибілізації.

Крім цього, у деяких хворих спостерігається забарвлення калу в темний колір, що є абсолютно безпечним і не пов'язано з розвитком системних порушень в організмі пацієнта.

Умови і терміни зберігання

Доппельгерц Енерготонік повинен зберігатися в оригінальній упаковці в місцях, надійно захищених від проникнення світла. При дотриманні основних умов тривалість зберігання кошти досягає 3 років.