Склад і форма випуску

Вітрум Центурі виготовляється в таблетках. До складу препарату входить: вітамін А, вітамін Е, вітамін С, холекальциферол, фолієва кислота, вітамін В1, вітамін В2, вітамін В6, нікотинамід, вітамін В12, біотин, пантотенова кислота, вітамін К1, кальцій, мідь, йод, залізо, магній, фосфор, цинк, хлор, хром, марганець, молібден, нікель, калій, селен, кремній, ванадій, бор.

Свідчення

Вітрум Центурі використовується в терапії літніх пацієнтів:

в період відновлення після перенесених інфекційних захворювань;

при підвищеній потребі організму у вітамінах і мінералах;

при хронічних захворюваннях, що відрізняються тяжким перебігом;

у період одужання після перенесених захворювань і для профілактики зараження інфекційними захворюваннями в період епідемій;

при нестачі вітамінів і мінералів в їжі;

у комплексній терапії ішемічної хвороби серця.

Крім цього, Вітрум Центурі показаний пацієнтам, які проживають в районах з несприятливою екологічною обстановкою.

Протипоказання

Вітрум Центурі не призначається при підвищеній чутливості до його компонентів, ниркової недостатності, хронічному гломерулонефриті, нефролітіазі, саркоїдозі в анамнезі, туберкульозі легень в активній фазі, гіпервітамінозу А, Д або Е, непереносимості фруктози, синдром мальабсорбції глюкози-галактози, тромбофлебіт, порушення обміну заліза або міді, виражені порушення функції нирок, подагрі, гіперурикемії, еритремії, эритроцитозе, тромбоэмболие, тиреотоксикозі, хронічної серцевої недостатності, виразки кишечника та шлунка в активній фазі.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

У зв'язку з відсутністю даних про вплив Вітрум Центурі на розвиток плода та новонародженого, його не використовують в терапії годуючих та вагітних.

Спосіб застосування та дози

Вітрум Центурі призначений для лікування пацієнтів старше 50 років. Препарат слід приймати по 1 таблетці на день під час або після їжі. Тривалість курсу лікування може варіюватися від 1 до 3 місяців.

Передозування

На даний момент офіційно не зареєстровано випадків передозування Вітрум Центурі. Однак враховуючи склад препарату можна припустити, що при прийомі високих доз Вітрум Центурі, можливий розвиток симптомів, характерних для передозування залізом, таких як нудота, пронос, блювання, абдомінальні болі, ректальні кровотечі і гостра судинна недостатність. В особливо важких випадках спостерігається розвиток гіперглікемії та ацидозу.

Щоб поліпшити стан пацієнта у нього необхідно викликати блювоту і призначити симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

При прийомі Вітрум Центурі y пацієнтів з підвищеною чутливістю можуть виникати алергічні реакції, що супроводжуються розвитком шкірних висипань, кропив'янки, свербежу, почервоніння шкіри, анафілактичного шоку, ангіоневротичних набряків.

Також у деяких хворих може розвиватися нудота, біль у шлунку, відрижка, запори, підвищення шлункової секреції, головні болі, тріщини на долонях і випадання волосся.

Умови і терміни зберігання

Вітрум Центурі слід зберігати не доступних для дітей місцях, при кімнатній температурі. Тривалість зберігання – 3 роки.