Склад і форма випуску

Елевіт Пронаталь виготовляється у формі таблеток. Одна таблетка містить: ретинолу пальмиат, тіаміну мононітрат, рибофлавін, піридоксину гідрохлорид, ціанокобаламін, аскорбінову кислоту, холекальциферол, dl-α-токоферолу ацетат, кальцій пантотент, фолієву кислоту, біотин, нікотинамід, а також кальцій, фосфор, магній, залізо, цинк, марганець і мідь.

Свідчення

Елевіт Пронаталь використовується для терапії та профілактики авітамінозів, гіповітамінозів, дефіциту мікроелементів на стадії планування і під час вагітності, а також під час лактації, так як ці стани пов'язані з підвищеною потребою організму у важливих мікроелементах і вітамінах.

Елевіт Пронаталь компенсує недолік в організмі мікроелементів і вітамінів, що підвищує можливість зачаття здорового малюка і забезпечує повноцінне харчування ембріона на ранніх стадіях розвитку. Також прийом препарату дозволяє звести до мінімуму виникнення таких небажаних симптомів при вагітності, як підвищена стомлюваність, сонливість, запаморочення, нудота, блювання і зниження працездатності. Його прийом є свого роду профілактикою розвитку вроджених вад у плода. Також препарат часто використовується для попередження розвитку залізодефіцитної анемії та брак фолієвої кислоти під час вагітності та годування груддю.

Протипоказання

Елевіт Пронаталь не використовують при гіперчутливості до компонентів лікарського засобу, гіпервітамінозі, порушення в роботі нирок і печінки, а також при порушенні виведення заліза або кальцію. Препарат з обережністю призначається хворим, які страждають на гастрит або виразку шлунка та ДПК.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Елевіт Пронаталь призначений для вживання вагітними жінками, а також тими, хто знаходиться на стадії лактації або планування зачаття.

Спосіб застосування та дози

Елевіт Пронаталь жінка має приймати по одній таблетці один раз на добу, через 15 хвилин після їжі. Для кращого засвоєння препарату таблетки слід запивати достатньою кількістю рідини. Елевіт Пронаталь рекомендується приймати протягом трьох місяців до зачаття, а також весь період вагітності і годування груддю. На тривалість прийому препарату впливає загальний стан вагітної, наявність або відсутність у неї супутніх захворювань і кількість плодів.

Передозування

При недотриманні дозування Элевита Пронаталя можливий розвиток передозування, що проявляється гіпервітамінозом, що супроводжується нудотою, блювотою, розвитком стійких закрепів, болями в епігастральній області, головними болями. При виявленні у жінки-яких побічних ефектів прийом препарату слід негайно припинити. При розвитку передозування хворий призначається симптоматичне лікування, промивання шлунка і вживання ентеросорбентів.

Побічні ефекти

Зазвичай Елевіт Пронаталь добре переноситься, однак при наявності у жінки захворювань органів ШКТ або індивідуальної чутливості до його компонентів можливий розвиток запорів, болю в епігастральній області, загострення коліту, гастритів, виразки шлунка і ДПК, а також алергічних реакцій по типу кропив'янки, свербежу та висипань.

Умови і терміни зберігання

Зберігати препарат слід в темному сухому місці. Термін придатності з моменту випуску – 2 роки.