Це вітамінно-мінеральна засіб. Містить комплекс вітамінів і мінералів, необхідних для нормального перебігу метаболічних процесів. Вони сприяє корекції обмінних процесів, збільшення енергетичних ресурсів, поліпшенню загального стану організму, підвищенню його стійкості до несприятливих факторів. Вітаміни виконують каталітичну функцію, входячи до складу активних центрів багатьох ферментів, можуть як екзогенних прогормонов або гормонів брати участь в гуморальній регуляції. Більшість вітамінів не виробляються в людському організмі, і тому повинні надходити з їжею.

Вітамін Е (α-токоферолу ацетат) виступає активним антиоксидантом, що запобігає пошкодження структур клітин вільними радикалами. Бере участь у процесах тканинного дихання, обміні вуглеводів, жирів, біосинтезі гема, білків, проліферації клітин, багатьох інших метаболічних процесах.

Бета-каротин бере участь сприяє нормальному обміну речовин, регуляції синтезу білків, необхідний для нормальної роботи імунної системи, благотворно впливає на зір, уповільнює процеси старіння, є потужним антиоксидантом, підвищує рівень "корисних жирів у крові.

Фолієва кислота бере участь у процесах регуляції кровотворення, бере участь в окисно-відновних процесах, позитивно впливає на роботу кишечника, печінки, підтримує імунну систему, сприяє нормальному функціонуванню лейкоцитів, позитивно впливає на роботу мозку. Активує поділ клітин, регенеративні процеси.

Вітамін С — потужний антиоксидант, посилює вплив інших антиоксидантів, впливає на синтез гормонів, зміцнює імунну систему, регулює процеси кровотворення, покращує здатність засвоювати кальцій організмом, нормалізує проникність капілярної стінки, бере участь у синтезі колагену, необхідного для росту кісток, хрящів.

Холекальциферол (Д3) регулює кальцій-фосфорний обмін, посилює реабсорбцію фосфору нирками, всмоктування кальцію в кишечнику.

Вітаміни групи B нормалізують роботу серцево-судинної, нервової систем, покращують роботу кишечника, беруть участь в зростанні клітин, енергообміні, сприяють зміцненню імунітету, опірності організму різним інфекціям.

Роль мінеральних речовин для організму дуже важлива, оскільки вони входять до складу всіх тканин, в т. ч. кісток. Вони підтримують водно-сольове, кислотно-лужну рівновагу, впливають на обмін речовин.

Склад і форма випуску

Діючі компоненти:

бета-каротин — 1000 МО;

вітамін D — 400 МО;

вітамін А — 4000 МО;

вітамін С — 90 мг;

тіамін — 2,25 мг;

вітамін Е — 30 МО;

рибофлавін — 2,6 мг;

піридоксин — 3 мг;

ніацинамід — 20 мг;

вітамін В12 — 9 мкг;

пантотенова кислота — 10 мг;

кальцій — 175 мг;

магній — 100 мг;

залізо — 10 мг;

марганець — 5 мг;

цинк — 15 мг;

фолієва кислота — 400 мкг;

мідь — 2 мг;

фосфор — 125 мг;

йод — 0,15 мг;

біотин — 45 мкг;

калій — 30 мг;

нікель — 5 мкг;

молібден — 25 мкг;

хлорид калію — 27,2 мг;

хром — 25 мкг;

олово — 10 мкг;

ванадій — 10 мкг;

селен — 25 мкг;

кремній — 10 мкг.

Випускається Максивит у формі таблеток.

Свідчення

Показаний Максивит:

- для профілактики/лікування порушень обміну речовин, гіповітамінозів, дефіциту мінералів;

- для зміцнення імунітету;

- для поліпшення адаптаційних можливостей організму;

- при стресах, виснаженні;

- при невриті, радикуліті, остеохондрозі;

- як доповнення до дієтотерапії.

Протипоказання

Препарат Максивит не застосовують:

- при непереносимості компонентів;

- при гіпервітамінозі А, Д;

- при гіперкальціємії;

- при нирковій недостатності;

- при атрофії зорового нерва Лебера.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Дослідження безпеки застосування цього лікарського засобу не проводили в достатній мірі, тому в період вагітності, годування груддю його застосування не рекомендується.

Спосіб застосування та дози

Препарат Максивит застосовують внутрішньо під час їди.

Стандартна профілактична доза для дорослих, дітей віком від 12 років — 1 таблетка на добу. Тривалість прийому — за рекомендацією лікаря.

Передозування

Симптоми: прояви гіперчутливості (висип, почервоніння, свербіж).

Потрібна відміна препарату, проведення симптоматичної терапії.

Побічні ефекти

Імунні розлади: прояви алергії (еритема, кропив'янка, свербіж, висип, бронхоспазм, ангіоневротичний набряк), у т. ч. анафілактичний шок.

Травні розлади: печія, нудота, болі в наджелудочной області.

Умови і терміни зберігання

Зберігати препарат Максивит при кімнатній температурі не більше 5 років.