Склад і форма випуску

Церукал виготовляється в розчині для ін'єкцій і в таблетках. Головний компонент препарату – метоклопрамід гідрохлорид моногідрат.

Свідчення

Церукал використовується в терапії станів, викликаних порушенням рухової активності органів травного тракту, таких як синдром роздратованого кишечника, функціональний стеноз воротаря, печія.

Також препарат допомагає швидко усунути нудоту і блювання, що виникла на тлі мігрені, перенесених черепно-мозкових травм, порушення функції печінки і парезу шлунка, викликаних цукровим діабетом. Церукал може використовуватися для усунення нудоти і блювоти викликаної прийомом лікарських засобів.

Застосування препарату доцільно при проведенні діагностичних досліджень травного тракту.

Протипоказання

Церукал не призначають хворим, у яких виявлена гіперчутливість до метоклопраміду гідрохлориду моногидрату, феохромоцитома, пролактинзалежні новоутворення, кишкова непрохідність, бронхіальна астма, що супроводжується підвищеною чутливістю до сульфітів, перфорація кишечнику і схильність до шлунково-кишкових кровотеч.

Крім цього, препарат не призначається тим, хто страждає на епілепсію і судорожними припадками. Церукал не використовується в терапії дітей, яким менше 3 років, вагітних в I триместрі і годуючих.

У II і III триместрах вагітності і при лікуванні дітей від 3 до 4 років препарат допустимо використовувати тільки у разі крайньої необхідності.

Церукал c особливою обережністю призначають хворим, які страждають порушенням роботи нирок.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Церукал не призначають жінкам у I триместрі, але в II і III триместрах вагітності призначення препарату можливе тільки довічно важливим показникам.

Якщо препарат необхідно використовувати в терапії жінки на стадії лактації, то їй порекомендують відмовитися від рудного вигодовування.

Спосіб застосування та дози

Дорослі отримують Церукал по 10 мг від 3 до 4 разів на день. Діти, яким виповнилося 3 роки, отримують препарат по 0,1 мг на кг маси тіла, у разі потреби доза може бути збільшена до 0,5 р. Препарат слід приймати до їди. Тривалість лікування від 1 до 6 місяців.

Церукал в розчині для ін'єкцій призначений для внутрішньом'язового або внутрішньовенного введення. Дорослі отримують по 10 (2 мл) від 3 до 4 разів на добу. Діти, яким більше 3 років отримують по 0,1 мг на кг маси тіла. Якщо при введенні мінімальних доз Церукала не вдається досягти потрібного терапевтичного ефекту, то кількість препарату може бути збільшена до 0,5 мг на кг маси тіла дитини.

Передозування

Передозування Церукала характеризується розвитком у пацієнта сонливості, сплутаності свідомості, дратівливість, судоми, брадикардії, лабільності артеріального тиску та екстрапірамідних розладів. Для усунення небажаних симптомів хворому проводять внутрішньовенне введення біперидену і симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

При прийомі Церукала у деяких хворих спостерігається розвиток головних болів, депресії, шуму у вухах, занепокоєння, екстрапірамідних розладів, неконтрольованого скорочення м'язів шиї та обличчя, порушення серцевого ритму, порушення стільця і зміна смакових відчуттів.

Умови і терміни зберігання

Церукал зберігають у захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності лікарського засобу – 5 років.