Даний лікарський засіб відноситься до комбінованих препаратів групи анальгетиків, на основі діючих речовин – спазмалгетиков, парацетамолов, спазмалгтиков в комбінації без психолептиков.

Парацетамол, що входить до його складу, чинить аналгетичну та антипіретичну дію. Дана речовина має здатність підвищувати больовий поріг, а також антипиретическими властивостями, впливаючи на центри гіпоталамуса, відповідальні за регулювання температури тіла людини.

Парацетамол не пригнічує агрегацію тромбоцитів, а також не впливає на протромбін і не чинить ульцерогенної дії на ШКТ.

Дицикломіну гідрохлорид (дицикломін) здатний зменшувати кількість спазмів гладких м'язів шлунково-кишковому тракті, є антагоністом холінергічних, або мускариновых, рецепторів. Справляє прямий вплив на гладкі м'язи, ймовірно, будучи антагоністом брадикініну та гістаміну.

Склад і форма випуску

Основні діючі речовини препарату – парацетамолу та дицикломіну гідрохлорид.

В якості допоміжних речовини виступають: крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат, лактоза, тальк, желатин, целюлоза мікрокристалічна, метилпарабен, пропілпарабен, натрієва сіль глюконату крохмалю.

Проводиться у формі таблеток, 1 таблетка містить 500 мг парацетамолу та 20 мг дицикломіну гідрохлориду.

Свідчення

Даний лікарський засіб застосовують для ліквідації симптомів болю і спазмів.

Може застосовуватися в якості знеболювального і спазмолитика гострої, хронічної, слабкого або помірного болю різного походження, зокрема, внаслідок:

- хвороб опорно-рухового апарату – ревматизму, поліартриту, радикуліту;

- травм;

- хірургічних операцій;

- гінекологічних захворювань (дисменореї);

- головного болю, мігрені;

- зубний біль;

- міалгії (м'язових болів);

- кольки і спазмів – печінкової, ниркової, кишкової, сечового міхура;

- дискінезії жовчовивідних шляхів;

- онкологічних захворювань.

Протипоказання

Не застосовується, якщо у пацієнта спостерігається підвищена чутливість (алергія) щодо одного з компонентів, які входять до складу препарату.

Також не застосовується, якщо у людини є:

- виразка шлунка або 12-палої кишки в стадії загострення, непрохідність кишечнику;

- печінкова недостатність;

- при одночасному лікуванні гепатотоксичними лікарськими засобами;

- тяжкі порушення функції нирок;

- тяжкі порушення згортання крові, анемія, лейкопенія;

- глаукома;

- захворювання ШКТ;

- гіпертрофія передміхурової залози;

- тяжка серцева недостатність, стенокардія, тахікардія;

- алкоголізм, наркотична залежність;

- підвищена температура тіла, грип або ГРВІ;

- підозра на хірургічну патологію.

Не застосовується в педіатрії до 6 років.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Протипоказано застосовувати для лікування вагітних або годуючих жінок. Здатне порушити фертильність, тому не рекомендується застосовувати жінкам, які планують вагітність.

Спосіб застосування та дози

Даний лікарський засіб Циклопар застосовується перорально після їди, запиваючи достатньою кількістю рідини.

Приймають по 1-2 таблетці 1-4 рази на день, розчинивши в склянці води. Максимальна доза в день – 3 таблетки.

Починають прийом з 4 таблеток на добу. Максимум в день допустимо прийняти не більше 8 таблеток на добу (за умови гарної переносимості препарату).

Дитячі дозування:

- від 6 до 7 років – по півтаблетки 1-2 рази в день.

- 7-13 років – по півтаблетки 3-4 рази в день;

- від 12 і старше – по 1-2 таблетки, 1-4 рази на день.

Прийом препарату тривалістю більше 3 днів вимагає контролю з боку лікаря.

Максимальна тривалість курсу лікування – 5-10 днів. В той же час тривалість лікування, по можливості, повинна бути максимально короткою.

Люди похилого віку та особи з нирковою недостатністю легкого і середнього ступеня не вимагають коригування лікувальної дози.

Не слід приймати препарат при кліренсі креатиніну менше 30 мл на хвилину.

Передозування

Передозування зазначеного лікарського засобу може викликати такі симптоми, як:

- сонливість, млявість, блідість;

- нудота, блювання, біль в епігастрії;

- шлунково-кишкова кровотеча;

- артеріальна гіпертензія;

- гостра ниркова недостатність;

- пригнічення дихання;

- метаболічний ацидоз, порушення метаболізму глюкози;

- печінкова недостатність;

- аритмія серця, панкреатит;

- нефрит;

- анафілактичні реакції, кома.

Тривалий прийом може викликати панцитопенію, агранулоцитоз, нейтропенію,

Рекомендується симптоматична терапія, перитонеальний діаліз. Гемодіаліз не ефективний. При стані збудження, судомах - прийняти діазепам. При передозуванні парацетамолом необхідно проводити моніторинг стану дихальної системи.

Антидот не виявлено.

Слід зробити промивання шлунка, прийняти ентеросорбенти.

Побічні ефекти

Терапія цим препаратом, у випадку проявів реакції гіперчутливості, що може викликати алергічні реакції у вигляді:

- висип, свербіж, еритема, дерматит, ангіоневротичний набряк, набряк обличчя, слизової оболонки рота, мови, токсичний епідермальний некроліз;

- диспепсичні явища – нудота, блювання, діарея;

- гастрит, стоматит, виразка шлунка, шлунково-кишкова кровотеча;

- жовтяниця, гепатит;

- гіпоглікемія;

- сонливість, головний біль, енцефалопатія;

- тривожність, нервозність, кошмарні сновидіння;

- набряки, дизурія, гематурія, затримка сечі, олігурія, ниркова недостатність;

- анемія, еозинофілія, пурпура, тромбоцитопенія;

- анафілактичний шок;

- диспное, астма, бронхоспазм;

- тахікардія, артеріальна гіпертензія, припливи, колапс;

- астенія, гіпотермія;

- тахікардія, головний біль, парестезії, сухість у роті, спрага, кропив'янка, анорексія;

- м'язова слабкість, еректильна дисфункція;

- диплопія, мідріаз, підвищення внутрішньоочного тиску, апное, закладеність носа, гіперемія горла;

- пригнічення лактації.

У разі, якщо внаслідок прийому даного препарату з'явилися які-небудь незвичайні побічні ефекти, слід звернутися до лікаря з приводу можливих змін схеми лікування.

Умови і терміни зберігання

Термін придатності препарату – не більше 3 років від дати виробництва, вказаної на упаковці.

Зберігати в сухому місці, недоступному для дітей, при температурі не вище 25°С.