ХАРАКТЕРИСТИКА

протигрибковий лак для місцевого використання (нігтів). Активна речовина ціклопірокс проникає безпосередньо в нігтьову пластину, де чинить протигрибкову дію на поширені збудники грибкових інфекцій нігтів. Протигрибковий ефект циклопирокса заснований на придушенні надходження в клітину і індукції виведення з клітини необхідних для її життєдіяльності компонентів. Має антибактеріальну дію відносно грампозитивних і грамнегативних збудників. Цикложен рекомендується використовувати при грибкових захворюваннях нігтів.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ВИКОРИСТАННЮ

для нанесення на нігті. Якщо не наказано інакше, тонкий шар протигрибкової лаку Цикложен наносять на уражені нігті через день протягом першого місяця. Це гарантує насичення нігтя активною речовиною. У другій місяць використання частоту нанесення слід знизити до 2 разів у тиждень і, починаючи з третього місяця і далі, наносити 1 раз в тиждень. Перед початком використання видалити якомога більше тканини ураженого нігтя ножицями або спеціальними пиляннями для нігтів. Очистити поверхню нігтя спиртовим тампоном. Нанести Цикложен рівномірно на всю поверхню ураженого нігтя. Потрібен не товстий, блискучий шар лаку, а тонкий рівномірний. Відразу ж після використання лаку очистити пензлик спиртовим тампоном, щоб нею можна було користуватися знову. Щільно закрити флакон, щоб лак не висихав. Весь шар лаку знімати 1 раз в тиждень спиртовими тампонами. При цьому слід знову як можна повніше видаляти змінену тканину нігтя за допомогою спеціально призначених для цього пилочок. Якщо шар лаку був пошкоджений, то досить покрити лаком для нігтів Цикложен тільки те місце, де лак відшарувався. Пилочки, що застосовуються при нанесенні лаку, слід використовувати тільки для хворих нігтів; не використовувати їх для здорових нігтів. Тривалість використання залежить від ступеня зараження, але не повинна перевищувати 6 міс без консультації з лікарем. Зазвичай гриби, що викликають ураження нігтів, за цей час знешкоджуються. При сумніві, чи варто продовжувати використання, слід проконсультуватися з лікарем. Грибкові інфекції нігтів часто є стійкими, тому, якщо використання лаку припинено передчасно, існує ризик, що стан нігтів знову погіршиться. Слід звернутися до лікаря, якщо є сумнів, що стан нігтів поліпшується. Якщо виникли додаткові запитання щодо використання цього засобу, слід звернутися до лікаря.

ОСОБЛИВІ ВКАЗІВКИ

не використовувати протигрибковий лак для нігтів Цикложен при алергії на будь-який з інгредієнтів цього кошти. Цикложен не слід використовувати в період вагітності та годування груддю, а також у дітей. Уникати попадання лаку в очі і на слизові оболонки. Тільки для зовнішнього використання. Не використовувати лаки для нігтів на оброблених Цикложеном нігтях. Щільно закривати флакон з лаком відразу після використання, щоб запобігти його висихання.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

в сухому місці при температурі 5-25 °С.