ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

ІНСТРУКЦІЯ

для застосування препарату

Склад:

1 желатинова капсула містить:

активні інгредієнти: (6S)-5-метилтетрагідрофолат фолієвої кислоти — 400,0 мкг, заліза пірофосфат — 375 мг (що еквівалентно 30 мг заліза), аскорбінова кислота (вітамін С) — 80 мг;

допоміжні речовини: соняшникова олія, соняшниковий лецитин, моно- та дигліцериди жирних кислот; оболонка: харчовий желатин, гліцерол, окис заліза.

Основні фізико-хімічні властивості:

М’які капсули яйцеподібної форми, червоного кольору. 

Властивості:

Ферроченто Акт — дієтична добавка для забезпечення оптимального вмісту фолатів та заліза у жінок під час вагітності та після пологів. Дія Ферроченто Акт визначається фармакологічними ефектами L-5-метилтетрагідрофолату, заліза (ІІІ) пірофосфату та вітаміну С, що входять до його складу.

L-5-метилтетрагідрофолат (метилфолат) є домінуючої формою фолату, яка циркулює в плазмі крові та бере участь в біологічних процесах, а саме біосинтезі ДНК, циклі перетворення гомоцистеїну в метіонін, а P5P-залежних ферментів — у цистеїн. Метилфолат забезпечує достатню присутність фолатів у тканинах незалежно від поліморфізму генів, які кодують активність ферменту. Рівень фолатів в еритроцитах значно вищий при прийомі метилфолату, ніж при застосуванні фолієвої кислоти. Крім цього, метилфолат не маскує дефіцит вітаміну В12.

Залізо бере участь у процесі утворення гемоглобіну. Залізо, що всмокталося, зв’язується з феритином і зберігається в печінці. Пізніше у кістковому мозку воно включається до складу гемоглобіну.

У дієтичній добавці Ферроченто Акт тривалентне залізо є складовою інноваційного комплексу SunActive®Fe — мікронізоване залізо (ІІІ) пірофосфат у вигляді часточок розміром приблизно 0,3 мкм, що забезпечує високу абсорбцію та біодоступність іонів заліза.

Вітамін С підвищує рівень фолату в крові та покращує абсорбцію заліза в кишківнику.

Показання:

  • Для попередження розвитку анемії, що пов’язана з дефіцитом фолієвої кислоти та заліза, протягом планування вагітності, у період вагітності та у період годування груддю.
  • Профілактика розвитку у плода вроджених вад: дефектів нервового стовбура, гідроцефалії, вовчої пащі, заячої губи, мозкових гриж.
  • Дефіцит фолієвої кислоти, пов’язаний з незбалансованим або незадовільним харчуванням.
  • Профілактика різних ускладнень вагітності: спонтанний аборт, передчасні пологи, передчасне відшарування плаценти.
  • Профілактика анемій при запальних захворюваннях кишківника (захворювання Крона, неспецифічний виразковий коліт), синдромі мальабсорції (глютенова ентеропатія або целіакія).
  • Менорагія, стани після хірургічних втручань.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату, дефіцит вітаміну В12, злоякісні новоутворення, злоякісні анемії, нелікований дефіцит кобаламіну; надмірний вміст заліза в організмі (наприклад, гемохроматоз, гемосидероз); розлад механізмів виведення заліза (свинцева анемія, сидероахрестична анемія, таласемія).

Особливості застосування:

Ферроченто Акт не впливає на еритропоез і не застосовується при анемії, що не спричинена дефіцитом заліза.

Застосування у період вагітності або годування груддю:

Показане застосування у рекомендованих дозах під час вагітності для профілактики розвитку у плода дефектів нервового стовбура. Можна застосовувати у період годування груддю в рекомендованих дозах.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами:

Не впливає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами:

Не відома.

Спосіб застосування та дози:

Препарат призначають дорослим з профілактичною метою внутрішньо після їжі. Якщо лікар не призначив інакше, препарат приймають щодня по 1 капсулі на добу. Тривалість застосування: рекомендується застосовувати не менш ніж за 1 місяць до планування вагітності, протягом вагітності та у період годування груддю.

Побічні реакції:

Не спостерігались.

Термін придатності:

2 роки. Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка:

По 10 м’яких желатинових капсул у блістері. По 3 блістери у картонній коробці.

Назва і місцезнаходження виробника:

PharmaSuisse Laboratories S.r.l., Італія.

Вул. Буонарроті, 35 — 20145, Мілан, Італія/Via Buonarroti 35 — 20145 Milano, Italia.