ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

ІНСТРУКЦІЯ

для застосування препарату

Склад:

Екстракт смоли босвеллії — 200 мг, вітамін В1 — 10 мг, вітамін В3 — 10 мг, вітамін В5 — 10 мг, вітамін В6 — 10 мг, вітамін В2 — 5 мг, вітамін Н — 100 мкг;

допоміжні речовини: лактоза, крохмаль -154,9 мг.

Перед застосуванням проконсультуватися з лікарем.

Фармакологічні властивості:

Зумовлені властивостями вхідних в його склад екстракту смоли босвеллії і вітамінів групи В (тіаміну, рибофлавіну, нікотинаміду, пантотенової кислоти, піридоксину, біотину).

Вітаміни групи В чинять прямий і опосередкований вплив на функціональний стан центральної і периферичної нервової системи.

Прийом вітамінів групи В заповнює їх дефіцит, що виникає через недостатнє надходження з їжею або збільшення потреби організму у вітамінах, пов’язаної з різними захворюваннями. Деякі вітаміни групи В (наприклад, біотин, тіамін і пантотенова кислота) є синергістами, тобто їх одночасне застосування підвищує ефективність кожного з них.

Вітамін В1 (тіамін) — позитивно впливає на проведення нервового імпульсу, грає важливу роль у вуглеводному, білковому і жировому обміні, захищає мембрани клітин від токсичного впливу продуктів перекисного окислення ліпідів (ПОЛ). Вітамін В1 застосовують для лікування невритів, атонії кишківника, захворювань печінки, дистрофії міокарда, дерматозів нейрогенного походження, а також при свербінні шкіри, піодермії, екземі, псоріазі, вугрової хвороби.

Вітамін В2 (рибофлавін) — у вигляді коферменту флавінаденіндінуклеотида бере участь, разом з моноаміноксидазою (МАО), в реакціях окислення аміногруп біогенних моноамінів (серотоніну, триптаміну, норадреналіну, дофаміну), надаючи, таким чином, опосередкований вплив на функції центральної і периферичної нервової системи.

Вітамін В3 (нікотинамід) — має виражену судинорозширювальну дію на периферичні судини, покращуючи забезпечення киснем і живильними речовинами органів, тканин і нервових закінчень. Впливає на синтез статевих гормонів, кортизону, тироксину, інсуліну.

Вітамін В5 (пантотенова кислота) — стимулює вироблення гормонів надниркових залоз (глюкокортикоїдів) і бере участь в синтезі нейромедіаторів, регулюючи, таким чином, діяльність центральної і периферичної нервової системи.

Вітамін В6 (піридоксин) — потрапляючи в організм, перетворюється в піридоксаль-5-фосфат і входить до складу ферментів, що впливають на метаболізм амінокислот. Бере участь в процесах засвоєння нервовими клітинами глюкози, необхідний для нормального функціонування центральної і периферичної нервової системи. Сприяє нормалізації ліпідного обміну. Необхідний при тривало протікаючих інфекціях (в тому числі шкірних), стресових станах. У складі комплексної терапії застосовується при неврозах, ураженнях печінки, дерматитах (в тому числі атопічному і себорейному), герпетичної інфекції, псоріазі, ексудативному діатезі, вугрової хвороби.

Вітамін Н (біотин) — бере участь як кофермент в синтезі вищих жирних кислот, впливаючи, таким чином, на ліпідний і вуглеводний обміни. Вітамін Н бере участь також в синтезі глюкокінази — ферменту, що регулює метаболізм глюкози, стабілізуючи вміст глюкози в крові, і сприяючи, таким чином, поліпшенню харчування головного мозку та функціонування нервової системи. Потреба у вітаміні Н зростає при зловживанні алкоголем, тривалому застосуванні протисудомних і сірковмісних препаратів, а також антибіотиків, що пригнічують кишкову мікрофлору, яка продукує ендогенний вітамін Н.

Екстракт смоли босвеллії видобувається з босвеллії пильчатої, званої також ладан деревом. Екстракти смоли босвеллії стандартизують за змістом пентаціклічних тритерпенових босвеллієвих кислот (БК). БК інгібують фермент 5-ліпоксигеназу, пригнічуючи синтез лейкотрієнів і відповідно перешкоджають розвитку запального процесу. БК пригнічують синтез простагландинів, інгібуючи мікросомальну E-простагландин-синтазу-1, що також дозволяє застосовувати екстракт смоли босвеллії для профілактики запальних процесів.

Показання:

Екстракт смоли босвеллії і вітаміни групи В, що входять до складу Неміала, застосовуються для активної профілактики і в комплексному лікуванні:

  • патологічних станів, викликаних дефіцитом вітамінів групи В;
  • запальних процесів, що порушують діяльність периферичної нервової системи (парестезії, неврити, невралгії, міалгії та ін.);
  • захворювань кишківника і дихальних шляхів, обумовлених хронічними неспецифічними запальними процесами (хвороба Крона, бронхіальна астма і т.д.).

Спосіб застосування та дози:

Дорослим і дітям старше 12 років по 2 капсули три рази на день під час їжі, запити стаканом води.

Вміст капсули краще засвоюється при одночасному прийомі з жирною їжею. Курс прийому — 1–2 місяці; повторний курс — не раніше, ніж через місяць, або відповідно до рекомендацій лікаря.

Перед застосуванням рекомендується порадитися з лікарем.

Застереження:

Індивідуальна чутливість до компонентів, діти до 12 років, вагітність, жінки в період лактації.

Побічні ефекти:

Алергічні реакції на окремі компоненти Неміала. В окремих випадках, в перші дні застосування, можливі диспепсичні явища, коливання артеріального тиску, відчуття жару. При зниженні дози ці явища, як правило, швидко проходять.

Особливі вказівки:

Недостатньо інформації про вплив Неміалана здатність керувати автомобілем і механізмами. Не слід перевищувати рекомендовані дози.

Передозування:

При застосуванні Неміала в невиправдано високих дозах можливі диспептичні явища (нудота, блювота, діарея). Показано симптоматичне лікування, промивання шлунка, прийом ентеросорбентів.

Взаємодії:

Відсутні дослідження, що підтверджують взаємодію Неміал і компонентів, що входять до його складу, з лікарськими препаратами.

Умови та термін зберігання:

Зберігати в упаковці виробника, в сухому, захищеному від світла місці при температурі від 18 ° С до 25 ° С і відносній вологості повітря не більше 75%, 24 місяці з дати виготовлення.

Зберігати в недоступному для дітей місці.