У 1907 році перші голуби з маленькими камерами на шиї повернулись до свого власника, щоб віддати йому не лише камеру, але й плівку, на яку була зроблена серія фотографій. Важливість цієї події полягала в тому, що про це аерознімання ніхто не знав, а тому голуби поштові голуби віднині ставали шпигунами.

Ідея з'єднати камеру з таймером належить німецькому аптекарю Юліусу Нойброннеру. Після об'єднання частин він прикріпив камери до ший пташок і відпустив. Таймери тут необхідні: камера на голубі робить фотокартки через певний період часу, що дає можливість отримати велику кількість фотографій за один політ.

Голуб-шпигуни, фото з вільних джерел

Відомо, що голубами користувались на початку Першої світової війни, проте стрімкий розвиток авіації у всіх арміях зробив таку аеророзвідку зайвою та надмірною. До ідеї з голубами повертались і під час Другої Світової війни, проте результат був не таким ефективним як при інших способах аерофотографування. Є свідчення, що американська розвідка також просила допомоги у голубів, проте деталі цієї справи засекречені.

Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Популярні новини зараз

Головне за 29 вересня: Цибульська на Щекавиці, світло подорожчає на 84%, Лукашенко готує мобілізацію, а Король із Зеленським

Євген Кошовий пояснив, звідки у "Квартал 95" гроші під час війни

Які продукти слід викреслити зі списку покупок: ціни на ці товари зростуть найбільше

Найпотужніший екстрасенс Хаял Алекперов назвав дату кінця війни в Україні: "Я не Бог, але..."

Показати ще

Нагадаємо, Так починалася Перша світова: британський адмірал попередив українців про страшний план Путіна.

Як повідомляв портал Знай.ua, Перша світова війна: 10 фактів, про які ви не знали.

Також Знай.ua писав, Усе змінила Перша світова - чому люди носять годинник на лівій руці.