У Канаді знайшли скам'янілі останки нового виду рослин 400-річного віку. Вчені вважають, що вони можуть дати більш глибоке розуміння "еволюційної історії".

Дослідження опублікували в науковому журналі Current Biology. Припускають, що вимерлі рослини належали до групи рослин – трав'янисті баринофиты. Вони могли існувати в той час, коли мох покривав землю перед тим як остаточно перетворитися в ліси.

"Зазвичай, коли ми бачимо, що гетероспористые рослини з'являються у звіті скам'янілостей, вони просто з'являються. Ми думаємо, що це може бути свого роду знімком цього дуже рідко зустрічається перехідного періоду в історії еволюції, коли ви бачите значні розходження між спорами у структурі репродуктивної", - стверджує старший автор дослідження Ендрю Леслі.

Дослідників здивувало те, що рослина виробляло суперечки від 70 до 200 мікрон в діаметрі.

"Рідко можна отримати стільки спорангіїв з добре збереженими спорами, які ви можете виміряти. Нам просто пощастило, що вони були збережені", - стверджує Леслі.

Популярні новини зараз

Новий циклон переверне з ніг на голову погоду в Україні: яким прогнозом здивували синоптики на 5 жовтня

Росіян може стати на півтора мільйона менше через путінську могилізацію, і це лише за рік

Українцям з 1 листопада світять додаткові 2200 гривень та гуманітарна допомога: у Мінінтеграції розповіли, кому це дістанеться

Найпотужніший екстрасенс Хаял Алекперов назвав дату кінця війни в Україні: "Я не Бог, але..."

Показати ще

Відкриття нового виду стало унікальним, адже передувало того, що вважається найстарішим прикладом репродуктивної біології рослин приблизно на 20 мільйонів років.

"Ці види скам'янілостей допомагають нам визначити, коли і як саме рослини досягли такого поділу своїх репродуктивних ресурсів. Сам кінець цієї еволюційної історії спеціалізації – це щось на кшталт квітки", - пояснив Леслі.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, знайдено найдавніший "сміттєпереробний завод" римлян.

Як повідомляв Знай. ua, під Львовом понівечили унікальний пам'ятник.

Також Знай. ua писав, що оспіваний у легендах "Храм Георгія" вдалося відкопати на забутих землях.