Євген Миколайович Дзюба – український банкір і підприємець, який намагався пробитися в політику, але в підсумку ледь не отримав тюремний термін. Про кар'єру, компромат і скандали – читайте в нашому матеріалі.

Біографія

Дата народження – 3 липня 1981 року

Вік – 39 років

Місце народження – село Оленівка, Одеська область, Україна

Національність – українець

Знак зодіаку – Рак

Сім'я

Батьки. Батька бізнесмена звуть Микола Володимирович, мати – Людмила Іванівна.

Євген Миколайович одружений, його дружину звуть Зоя Дзюба. Сім'я виховує двох дітей – сина і дочку.

Освіта

Середню освіту Дзюба отримав в рідному місті. Потім вступив відразу до двох вузів – в державний університет управління в Донецьку, де отримав спеціальність менеджера, і в Одеський економічний інститут, де вчився на фахівця банківської справи.

Через десять років після закінчення вищих навчальних закладів Дзюба вступає знову, на цей раз на юридичне відділення до Національного університету імені Мечникова в Одесі.

Бізнесмен володіє кількома мовами – українською, російською, англійською.

Кар'єра і бізнес

Після закінчення університету протягом семи місяців в 2000-му році працював в компанії «Донбас Імпекс» на посаді митного брокера.

У 2003 році Євген Миколайович отримує посаду менеджера в «Правекс-Банку». За три роки своєї кар'єри зміг дорости глави Одеського відділення компанії.

У 2007 році переходить в банк «СКБ» і стає заступником голови ради директорів. Цю посаду Дзюба займав протягом двох років, після чого став виконуючим обов'язки начальника управління реструктуризації і санації Державного банку «Київ».

Протягом трьох років працював у «Радикал Банку».

До 2013-ому році Євген Миколайович вже був акціонером і главою наглядової ради "Катеринославському комерційному банку". Цей же банк пізніше буде називатися "Юніон Стандарт Банк", або "USB".

Політична кар'єра

Після Революції Гідності в Києві Дзюба приймає рішення брати участь в парламентських виборах 2014 року. Він не перебуває в одному блоці, у нього немає своєї партії, він самовисуванець. Не раз показував, що пишається цим фактом.

Компромат і чутки

Євгену Дзюбі свого часу світив семирічний тюремний термін через кримінальної справи про шахрайство і розкрадання коштів.

Справа в тому, що раніше банк USB раніше називався «Катеринославський комерційний банк». Його створили в 1994 році, проте Дзюба очолив наглядову раду банку тільки в 2013 році. Разом з ним в наглядовій раді був і А. Іскізаров, який керував компанією DLS Group в Одесі.

Керівництво змінилося, і банк перейменували. Однак, вже до кінця 2013 року банк входить у неплатоспроможну стадію.

Тоді, як пишуть ЗМІ, саме Євген Миколайович придумав ідею нової схеми – клієнтам просто не повертали їх гроші.

А робилося таким чином: банк порушував кримінальні справи стосовно своїх працівників, блокував клієнтські рахунки, коли клієнти приходили за своїми вкладеннями, банк посилався на судовий арешт, який наклали на їхні гроші за заявою правління банку.

В результаті клієнт був змушений подавати скаргу на арешт і доводити, що не займався спонсорством злочинів співробітників банків. Але такі суди тривали роками. Якщо ж клієнтові не вдавалося швидко домогтися зняття арешту, то в банку просто-напросто відмовлялися приймати доручення для перерахування коштів. А після цього і зовсім банк закривав двері.

У підсумку Євген Миколайович втік до Москви, віддавши бізнес на розтерзання своїх друзів-партнерів. Тепер, згідно з інформацією з його власної сторінки в соцмережі Фейсбук, Дзюба живе і будує нову "бізнес імперію" в російській столиці.

Фотографії

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Євген Дзюби в соціальній мережі Фейсбук

Профіль бізнесмена в LinkedIn

Сторінка банкіра на YouTube