Євген Володимирович Єнін - український дипломат і колишній заступник Генерального прокурора України при Луценка. Звільнився у квітні 2019 року у зв'язку з ситуацією, що склалася з Сергієм Курченко - обвинуваченим бізнесменом, який втік у Росію. Автор статей, співробітник Українського інституту майбутнього.

Євген Єнін, https://www.uifuture.org/ru/experts/team/evgeniy/enin
Євген Єнін

Біографія

Євген Володимирович Єнін народився 19 листопада 1980 року в р. Дніпропетровськ. Після закінчення школи вступив в Національну академію Служби безпеки України. Закінчив навчання у 2002 році з відзнакою. В академії отримав вищу освіту за спеціальністю “Правознавство”, пізніше  отримав ступінь кандидата політичних наук за спеціальністю. Євген працював секретарем в посольстві Молдови, в Міністерстві закордонних справ України, в посольстві Італії та в 2016 році обійняв посаду заступника Генерального Прокурора.

Євген Володимирович отримав орден “За мужність” 3 ступеня з рук Президента України. Заговорили про Енине у зв'язку з розглядом справи про всіх причетних до корупційних схем часів Януковича. В кінці березня 2019 року Генеральний прокурор заявив про закриття справи і про те, що висунуто підозру 98 громадянам. Серед них значаться політики, бізнесмени, наближені до сім'ї Януковича та особи, причетні до розгону Майдану.

24 квітня 2019 року Євген Єнін заявив про намір піти з Генпрокуратури. Це було викликано зміною ходу розслідування побіжного бізнесмена Сергія Курченка. Єнін вирішив закінчити свою кар'єру в Прокуратурі і не псувати репутацію політизованістю розслідування.

Євген Єнін, https://bitly.su/jGU6R
Євген Єнін

Сім'я

Дружина - Коваленко Людмила Анатоліївна, дочка - Єніна Діана Євгенівна, син - Єнін Владислав Євгенович.

Освіта

У 2002 році закінчив з відзнакою Національну академію Служби безпеки України і отримав повну вищу освіту за спеціальністю “Правознавство”.

З 2002 по грудень 2005 року - проходив військову службу на посадах офіцерського складу в оперативних підрозділах Служби безпеки України і Служби зовнішньої розвідки України.

У 2010 році отримав ступінь кандидата політичних наук за спеціальністю “Основи національної безпеки держави”.

У 2012 році закінчив Український державний університет фінансів та міжнародної торгівлі та здобув кваліфікацію юрист-міжнародник.

Кар'єра і бізнес

З грудня 2005 року по березень 2010 року Єнін працював третім і другим секретарем Посольства України в Республіці Молдова.

З березня по липень 2010 року Євген працював другим секретарем сектору з питань придністровського врегулювання Міністерства закордонних справ України.

З липня по жовтень 2010 року перейшов на роботу в Міністерство закордонних справ України у відділ країн Південно-Східної Азії і Океанії Шостого територіального департаменту теж на посаду другого секретаря.

З жовтня 2010 року по вересень 2011 року працював другим і першим секретарем відділу країн Далекого Сходу Шостого територіального департаменту Міністерства закордонних справ України.

З вересня по листопад 2011 року став виконуючим обов'язки начальника другого східноєвропейського відділу Четвертого територіального департаменту Міністерства закордонних справ України.

Євген Єнін, https://bitly.su/FHOav
Євген Єнін

З листопада 2011 року по листопад 2012 року працював виконуючим обов'язки начальника, начальник відділу Причорноморських країн Управління країн Південної Європи, Балкан і Південного Кавказу Третього територіального департаменту Міністерства закордонних справ України.

З листопада 2012 по грудень 2014 Єнін обіймав посаду радника Посольства України в Італійській Республіці.

З грудня 2014 по червень 2016 року був радником (посланник) Посольства України в Італійській Республіці.

7 червня 2016 Євген Єнін був призначений заступником Генерального прокурора України.

24 квітня 2019 року звільнився з посади заступника Генерального прокурора.

Компромат і чутки

впродовж трьох років Євген Єнін був обличчям українського ГПУ для міжнародних суддів. Він займався вирішенням питань, щодо наближених до Януковича, політиків і бізнесменів, які втекли з України в 2013-2014 році. Євген спілкувався з главами держав Латвії, Азербайджану, Великобританії, Австрії, Росії, Італії та інших країн для відкриття кримінальних справ на громадян України, причетних до розкрадання бюджетних грошей.

Для примерасуд Латвії конфіскував 26 млн дол у Юрія Иванющенка - спільника Януковича в корупційних схемах, колишнього депутата Верховної Ради від Партії регіонів. Єнін активно працював над цим процесом з прокуратурою Латвії.

Євген Володимирович ходатайствовалщодо відмови у наданні статусу політичного біженця Владиславу Каськіву - колишньому голові Державного агентства з питань залучення інвестицій. Каськов пробував отримати статус біженця в Панамі, яка в підсумку відмовила корупціонеру.

Євген Єнін, https://bitly.su/whQMVPu
Євген Єнін

В міжнародних судах Євген Єнін називав суму в розмірі 40 млрд дол, які були вкрадені командою Януковича за два з половиною роки - це один держбюджет України.

В 2017 році команда, що займається питаннями конфіскації закордонного майна, екстрадиції та ув'язнення колишніх спільників Януковича під керівництвом Євгена Єніна змогла повернути Україні 260 млн дол.

За роботу заступником Генпрокурора, Єнін займався безпосередньо питаннями Фірташа, Януковича, Бондарчука та інших наближених до колишньої влади.

Також Єніну довелося спілкуватися з представниками країн, що постраждали в результаті падіння МН17.

Тривалий судовий процес, який досі є причиною суперечок між Італією і Україною - справа Віталія Маркова. Євген Єнін також був задіяний у вирішення питання про звільнення українського військового, якого італійські власті звинувачують в умисному обстрілі італійського журналіста і його перекладача. Єнін повідомляв журналістам, що ГПУ пропонувала брати участь у розслідуванні, допомогти в реалізації слідчого експерименту і пропустити групу слідчих і прокурорів на місце події. Італійська сторона жодного разу не проявила інтересу до пропозицій України, а виключно слухала версію італійської і російської сторони.

Деякі ЗМІ кажуть про те,що Єнін пішов у відставку не тільки з причини зсуву інтересів у справі бізнесмена, але і з-за того, що почалося полювання за Порошенка і його соратниками. Євген відмовляється сприяти в роботі проти минулого уряду, роздавати порядку і шукати винних серед своїх колег.

5 липня 2019 року стався инцидент, пов'язаний з батьками Євгена Єніна. Грабіжники увірвалися у будинок за Києвом, побили літніх людей і забрали 2 тис євро. Четверо зловмисників погрожували ножем і зв'язали людей, їхні обличчя були приховані, а діяли вони знаючи, де шукати гроші. Це вже не перший випадок злому будинку батьків Єніна. Минулого разу також увірвалися в будинок, забравши коштовності і гроші.

Євген Єнін є автором новинних видань, де ділиться своїм досвідом і спостереженнями, щодо роботи нової Генеральної прокуратури. У своїх статтях колишній ГПУшник закликає відокремити орган від політики, зробивши суд “сліпий Фемідою”, на яку можна вплинути патріотичними або антиукраїнськими закликами. Орган, словами Єніна, повинен працювати незалежно від того, хто у владі - однаково строгим має бути закон для кожного. Зараз такого порядку немає, корупція в прокуратурі набирає нових обертів, хоча, за п'ять років були зроблені кроки для покращення ситуації. Деякі з змін дійсно спростили і допомогли роботі прокуратури, а інші створили благодатний грунт для розростання корупції.

Декларація

У своїй декларації Євген Єнін повідомив, що володіє двома квартирами в Києві загальною площею понад 334 кв м. В період роботи в 2018 році на посаді заступника Генерального прокурора, Єнін заробив 1 710 684,00 грн. Загальний сімейний дохід становить 242 995,00 грн. У тому ж 2018 році за декларантом числиться дві машини Toyota RAV4 2012.0 і Volkswagen Passat 2005.0.

Фото

Євген Єнін, https://bitly.su/qeQPfFu
Євгеній Єнін

Євген Єнін, https://sharij.net/87410
Євгеній Єнін

Відео

Посилання

Facebook