Під час впровадження електронних квитків для проїзду в громадському транспорті в Дніпрі був опір з боку власників маршрутних таксі.

Про це сказала радниця Михайла Федорова і Владислава Криклія, керівниця ELEKS Nordics Яніка Мерило в програмі «Романенко. Бесіди».

«Ми хотіли створити такий маленький прототип реально розумного міста. Це платити банківською карткою в трамваї, тролейбусі. А також QR- коди. Це було, знову ж таки, три роки тому, зараз здається так елементарно, платити за транспорт через QR- коди», - сказала Мерило.

Вона відмітила, що впровадженню електронних квитків чинили опір.

«І для цього і потрібна якраз реформа автотранспорту. Ми зараз в Мінінфри якраз цим займаємося, тому що маршрутки працюють за принципом "Скільки ми грошей зібрали з пасажирів – стільки ми отримали". Тобто, "пільговики – не потрібні, тому що ми незрозуміло скільки отримаємо грошей назад, не отримаємо". А кеш, це є кеш – як би, отримали і заплатили. Якщо QR- коди – то це поступає на якийсь акаунт або банківський рахунок міста, або так далі. Звичайно, чинили опір», - сказала вона.

Популярні новини зараз

Філіп Кіркоров на "Євробаченні" попався на плагіаті України: "Сукня Ані Лорак, стиль Лободи"

На місто-розсадник коронавірусу Ухань обрушилося потужне торнадо: сотні поранених, загиблих шукають з собаками

Олег Боднарчук присоромив Тіну Кароль через премію Yuna: "Кумир епохи, на якого ми заслужили"

Помер найстаріший актор світу Норман Ллойд, йому було 106

Показати ще

Вона відмітила, що для впровадження електронних квитків на автотранспорт потрібне певне законодавство.

«Електронний квиток – звучить дуже просто, правда. Ще ось, Oyster, наприклад, пластик, що там впроваджували. Ну, по-суті – нічого не впроваджували, крім того, що у нас не написано в законі – те не можна. Скажімо, у більшості Європи працює, якщо закон не забороняє – тобі можна. В Україні навпаки, якщо закон не дозволяє – тобі не можна. Добре, ти запустив електронний квиток – це що? Тобі говорять усі перевізники – "ні, в законі написано, що тут квиток, форма, мокра печатка, ваша електронна, якби, ніхто мені нікуди не прописував». Тому, як би, постійно йде боротьба, що з одного боку – запускаєш інновації, з іншого боку – намагаєшся легалізовувати, з третього боку – те, щоб люди почали користуватися", - додала Мерило.

Нагадаємо, раніше Знай.ua повідомляв, що в Києві "помер" додаток Kyiv Smart City, тепер жителям столиці треба завантажити на свій телефон новий застосунок.

Також нагадаємо, що в Україні впровадили електронні журнали і щоденники.