Яких змін чекати українцям?

Перший день весни відзначився гучною заявою президента України Володимира Зеленського про справжній судовий "переворот" із заміною походів по бюрократичних кабінетів сучасним додатком "Суд в смартфоні". Однак, і Парламент приготував цілу низку кардинальних змін. До речі, із 2 березня нардепи почали голосувати на щойно впровадженій "антикнопкодавчій" сенсорній системі. Як пройшов пленарний тиждень в Верховній Раді, дізнавалися Знай.ua.

Верховна Рада - фото ВРУ

"Ні" сезонному переведенню годинників і нові умови виплат аліментів

253 голосами "за" у першому читанні був прийнятий законопроект № 3881 Проект Закону про внесення змін до Сімейного кодексу України (щодо збільшення мінімального розміру аліментів, що стягуються на дитину з інших членів сім'ї та родичів).

"Не варто забувати, що сімейне законодавство передбачає додаткові, субсидіарні аліментні зобов'язання, які виникають у разі неможливості одержання аліментів від осіб, які зобов'язані їх сплачувати в першу чергу –батьків. Даний обов'язок покладається на інших членів сім'ї та родичів: бабу, діда, прабабу, прадіда, братів, сестер, мачухи, вітчима тощо", - зазначає один з ініціаторів законопроекту, народний депутат від партії "Слуга Народу" Володимир Ватрас.

При цьому, суттєво має збільшитися і сума.

Популярні новини зараз

Зірка "МастерШеф" Ольга Мартиновська похвалилася сімейним щастям в обіймах доньки і Ектора Хіменеса-Браво: "Вже подружжя"

Відкинутий Златою Огнєвіч Максим Тарапата знайшов розраду в обіймах кучерявої красуні :"Я балдію"

Марина Боржемська розповіла про зміни в особистому житті на Старий Новий рік: "Ще один шанс"

Володарка найбільших сідниць у світі Наташа Краун вийшла полювати на холостяків у леопардових лосинах: "Схожа на рибу"

Показати ще

Верховна Рада - фото ВРУ

Сукупний розмір аліментів, що підлягає стягненню, не може бути меншим, ніж 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

карантин в Україні, фото unian

Питання сезонного переведення годинників із року в рік здіймає все більше протестів серед українців. Та вже у 2021 році Україна може назавжди залишитися в "зимовому" часі.

Відповідний Проект Закону про обчислення часу в Україні № 4201 був прийнятий за основу 3 березня – свій голос "за" віддали 277 парламентарів.

Законопроект № 4201 -скріншот

Переведення годинника на літній час, pexels.com

Ініціатором даного законопроекту став перший заступник Голови Парламенту Руслан Стефанчук.

"Відповідно до всіх досліджень, які проводилися в Україні і за її межами, сезонне переведення стрілок годинника негативно сказується на здоров'ї людини. Основна ідея – скасувати сезонне переведення. Відповідне рішення було прийняте Європейським Парламентом і з 2021 року буде скасована ідея сезонного переведення годиннику", - зазначає Руслан Стефанчук.

Верховна Рада, Руслан Стефанчук - фото Знай.ua

Аби законопроект був затверджений в цілому, він має ще пройти голосування у другому читанні. При чому, у планах нардепів – зробити це якомога швидше, до кінця березня.

8 років за "мінування" і штрафи за оголення в рекламі

Однією з найважливіших подій пленарного засідання Парламенту 4 березня стало прийняття за основу законопроекту № 3427 – про внесення змін до Закону України "Про рекламу" щодо протидії дискримінації за ознакою статі. Його ініціаторами стали більше 40 нардепів.

Згідно із положеннями законопроекту № 3427, дискримінаційна реклама за ознакою статі – реклама, яка:

  • містить твердження та/або зображення про інтелектуальну, фізичну, соціальну чи іншого виду перевагу однієї статі над іншою, та/або про стереотипність ролі чоловіка та жінки, що обмежує свободу життєвого вибору людини;
  • принижує гідність людини за ознакою статі;
  • демонструє насильство за ознакою статі;
  • містить зображення тіла людини (частини тіла) виключно як сексуального об'єкту з метою привернення уваги споживача, та/або натяки (слова, звуки, зображення) на сексуальні стосунки, що не мають прямого відношення до рекламованого продукту чи способу його споживання.

Законопроект 3427 - скріншот

Верховна Рада - фото ВРУ

За порушення цих норм передбачені і нові штрафи.

Рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу у розмірі 600 і більше неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 10,5 тис грн) приймається виключно центральним органом виконавчої влади.

Законопроект 3427 - скріншот

А ось у випадку із псевдомінерами ситуація куди гостріша.

2 березня Верховна Рада затвердила в цілому Проект Закону № 3911, поданий на розгляд Кабінетом Міністрів України, щодо значного посилення покарань за подібні повідомлення про "замінування" цілої низки закладів і держустанов.

"Мінування" КМДА - фото Знай.ua

Згідно з прийнятим Законом про внесення змін до статті 259 Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, ч. 2 оновлено новим положенням - із покаранням у вигляді позбавлення волі на строк від 4 до 8 років з конфіскацією майна або без такої.

Законопроект 3911 - скріншот

Як йдеться в положеннях документу, кількість завідомо неправдивих повідомлень про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності за останній час набула загрозливого масштабу.

"Згідно з відомостями Національної поліції України за 2019 рік, слідчі розпочали досудове розслідування близько 2 000 кримінальних правопорушень, передбачених статтею 259 Кримінального кодексу України, що удвічі більше показників, зареєстрованих упродовж 2018 року. Крім того, із січня по березень 2020 року розпочато 213 кримінальних проваджень за вказаною статтею", - зазначено в положеннях документу.

"Мінування" КМДА - фото Знай.ua

Шикарні букети на 8 березня і нова система голосування

А розпочався березневий пленарний тиждень з хвилі селфі і запису "відосиків" прямо в сесійній залі.

Тестування системи "Рада-3" - фото з Фейсбук

Причиною тому стало впровадження нової сенсорної системи голосування.

"Пальцем однієї руки ти тримаєш сенсорну кнопку і, тільки тримаючи її, в тебе спрацьовує система голосування – тобто, ти можеш нажимати "За", "Проти" чи "Утримався" іншою рукою. Таким чином, у тебе дві руки зайняті, тому що ти маєш весь час тримати і голосувати і ти не можеш голосувати за когось зі своїх колег", - пояснює народний депутат Роман Грищук.

Не оминули увагою чоловіки-нардепи і привітань представниць прекрасної статі із 8 березня. Своїм колегам-жінкам вони подарували по шикарному букету тюльпанів.

Верховна Рада - фото ВРУ

Привітання - скріншот

Одним з перших представниць тендітної статі привітав Голова Верховної Ради Дмитро Разумков.

Верховна Рада - фото ВРУ

"Я від себе особисто і від колег хотів би привітати всіх з прийдешнім святом, з 8 березня. Бажаю вам здоров'я, наснаги, бажаю вам залишатися такими ж квітучими, щасливими, щоб кожен день в вашому серці була весна. Щоб ви завжди відчували повагу, любов і у вашому житті завжди було повне відчуття щастя", - звернувся до колег-жінок в сесійній залі очільник Парламенту Дмитро Разумков.

Решта чоловіків в цей час аплодували стоячи.

Привітання - скріншот

Дехто вітав жінок-нардепів і у соцмережах.

Привітання - скріншот

Окрім того, днями профільне Управління Верховної Ради оголосив тендерні закупівлі "пелюсткових запасів".

Верховна Рада - фото Знай.ua

Останні квіткові лоти "заважили" на майже 200 тис грн.

Закупівлі ВРУ, квіти - скріншот

Закупівлі ВРУ, квіти - скріншот

Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.