Один з найбільш авторитетних французьких щоквартальних політичних альманахів Politique Internationale опублікував інтерв'ю з народним депутатом України, головою політради партії" опозиційна платформа – за життя " Віктором Медведчуком, в якому політик відповів на ряд злободенних питань, що стосуються внутрішньої і зовнішньої політики України.

Варто відзначити, що Редакція Politique Internationale-альманаху про міжнародні відносини, що видається більше 40 років в Парижі, - назвала цей матеріал "Україна-Росія: Посередник". Саме це слово, на думку видання, найбільш точно відображає ту роль, яку Медведчук грає в непростих відносинах між найбільшими країнами Східної Європи.

Хоча Кембриджський словник дає і більш детальний переклад терміну " Le go-between": "Людина, яка передає послання і говорить з тими, хто не може говорити один з одним". Якраз це визначення дивно точно характеризує позицію Медведчука і його роль у відносинах України і Росії, яку європейці розуміють дуже добре.

Відповідаючи на запитання Politique Internationale, Медведчук розповів, які варіанти вирішення проблеми Криму він бачить.

"Мабуть, ви хотіли запитати у мене:" чий Крим?"- сказав політик. - Моя позиція з цього питання не змінюється. Всі ці роки я про це говорив: де-юре, відповідно до нашої Конституції та чинного законодавства, Крим є українським. Де – факто-російським".

Популярні новини зараз

Людмила Балан у "весільній" сукні заспівала пісню сина: тепер зрозуміло, чому Дан закохався у Тіну Кароль

Ніна Матвієнко не стримала радості від переїзду Тоні й Арсена Мірзояна: "Ще й випхаю"

Українцям назвали обов'язкову умову для отримання 1000 грн за вакцинацію: з цим проблеми у багатьох

Злата Огнєвіч розповіла, що обрала не Андрія Задворного на шоу "Холостячка": "Я переконалася, що..."

Показати ще

Він зазначив, що Президент України Володимир Зеленський також публічно визнав цей факт.

"Коли мова заходить про Крим, ситуація, я думаю, ще складніша. Скажу вам чесно, я багато про це думав. У" нормандському форматі " ніхто не хоче говорити про Крим, тим більше Росія. Я підняв це питання. Але ми весь час присвятили Донбасу. Росія не хоче про це говорити, ми все це розуміємо... але Крим – наша територія. Ми повернемо його назад. Але немає серйозного і ефективного майданчика для обговорення цього питання, крім наших міжнародних переговорів і домовленостей з нашими зарубіжними партнерами, які призвели до санкцій і тиску на Росію"– - процитував главу держави Віктор Медведчук.

При цьому як раніше Петро Порошенко, так і зараз Володимир Зеленський повністю відмовилися від людей, які проживають в Криму, зазначив голова політради ОПЗЖ.

"Для них головним інструментом є санкції, але це санкції проти тих, кого вони хочуть повернути! Влада перекрила авіаційне, залізничне, автомобільне, вантажне сполучення, подачу електроенергії та води на півострів. Ну то що? Чекати. Чого? Санкції, на які робив єдиний розрахунок Порошенко, а сьогодні Зеленський – це доля обмеженості і яскравий приклад примітивності і убогості державного мислення. Повернути людей можна тільки через їх свідомість, а не силою або через міжнародні санкції", - висловив свою точку зору Віктор Медведчук.

Раніше політик заявляти, що відносини між Україною і Росією відновляться, незважаючи на протидію українській владі.

"І хоча влада сьогодні сповідує політику русофобії і заявляє, що в України з Росією спільною залишилася тільки кордон, з упевненістю можу заявити: це не відповідає дійсності, адже мільйони наших громадян так не вважають"– - зазначив Віктор Медведчук.